
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi137 kcalFedt4,7 gSukker3 gProtein7,9 g
| Energi | 574 kJ / 137 kcal |
|---|---|
| Fedt | 4,7 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1,4 g |
| Kulhydrat | 15 g |
| - heraf sukkerarter | 3 g |
| Kostfibre | 1,4 g |
| Protein | 7,9 g |
| Salt | 0,6 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 31,6%
- Kulhydrat
- 44,8%
- Protein
- 23,6%
IngredienserVis mereVis mindre
Pasta og saucemix til pastaret. Lasagnettepasta 67%: DurumHVEDEMEL. Kan indeholde spor af æg. Saucemix 33%: Tomatpurépulver¹ 34%, stivelse, jodberiget salt, sukker, majsolie, aroma, hvidløg¹ 2,3%, krydderier, porre¹, gærekstrakt, gulerod¹, krydderurter (bl.a. oregano¹ og basilikum 0,1%), løg¹, hydrolyserede vegetabilske proteiner, kaliumchlorid, RODSELLERI¹, salt, maltodextrin, citronsaftpulver, røgaroma. Kan indeholde æg, mælk, sennep, soja og andre glutenholdige kornprodukter. ¹ = Fra bæredygtigt landbrug.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Lasagnette mix · Nemlig270 g19,95 kr73,89 kr/kg
- ITALIAN LASAGNETTE · REMA 1000273 g19,95 kr73,08 kr/kg
- Dinner Kit lasagnette · Bilka266 g22,00 kr82,71 kr/kg
- KNORR LASAGNETTE 266 G · Kvickly266 g22,00 kr82,71 kr/kg
- KNORR LASAGNETTE 266 G · SuperBrugsen266 g22,00 kr82,71 kr/kg
- Dinner Kit lasagnette · Føtex266 g24,00 kr90,23 kr/kg
- Knorr Lasagnette Fuldkorn · MENY270 g24,00 kr88,89 kr/kg
- Knorr Italian Lasagnette · Min Købmand270 g24,00 kr88,89 kr/kg
- Knorr Lasagnette Fuldkorn · Spar270 g26,00 kr96,30 kr/kg
- Dinner Kit lasagnette · Netto266 g34,95 kr131,39 kr/kg
- Dinner Kit Italian Lagsagnette, Knorr · Wolt Market270 g35,50 kr131,48 kr/kg
- Fuldkornslasagnette mix · Nemlig266 g36,75 kr138,16 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- LASAGNETTEBLANDING · REMA 1000280 g14,20 kr50,71 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Lasagnette mix hos Nemlig koster 19.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Lasagnette mix hos Nemlig er 29.92 kr og varierer fra 14.98 kr til 34.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Lasagnette mix hos Nemlig i 446 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 95% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Lasagnette mix været markeret som tilbud 84 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 23% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 468 dage kan vi se følgende mønstre: Lasagnette mix har været på tilbud hos Nemlig i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 24 dage mellem hver tilbudsperiode. Lasagnette mix er ofte på tilbud (23% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 19 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig.