
Min Købmand
Unilever Danmark
Knorr Italian Lasagnette
270 g
Tilbuddet udløber i dag
88,89 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi137 kcalFedt4,7 gSukker3 gProtein7,9 g
| Energi | 574 kJ / 137 kcal |
|---|---|
| Fedt | 4,7 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1,4 g |
| Kulhydrat | 15 g |
| - heraf sukkerarter | 3 g |
| Kostfibre | 1,4 g |
| Protein | 7,9 g |
| Salt | 0,6 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 31,6%
- Kulhydrat
- 44,8%
- Protein
- 23,6%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Lasagnettepasta 67%: DURUMHVEDEMEL/DURUMHVETEMEL. Kan indeholde æg/egg. Saucemix 33%: Tomatpurépulver¹ 34%, stivelse, jodberiget salt, sukker, majsolie, aroma, hvidløg/hvitløk¹ 2,3 %, krydderier/krydder, porre/purre¹, gærekstrakt/gjærekstrakt, gulerod/gulrot¹, krydderurter/urter (bl.a. oregano¹ og basilikum 0,1%), løg/løk¹, hydrolyserede vegetabilske proteiner, kaliumchlorid/kaliumklorid, RODSELLERI/SELLERIROT¹, salt, maltodextrin/maltodekstrin, citronsaftpulver, røgaroma/røykaroma. Kan indeholde/ inneholde æg/egg, mælk/melk, sennep, soja/soya og andre glutenholdige kornprodukter/glutenholdig korn. ¹Fra bæredygtigt landbrug/ bærekraftigt jordbrug.
Allergener
Glutenholdigt korn, Hvede (glutenholdigt korn), Selleri, Æg, Mælk, Sennep, Soya
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- ITALIAN LASAGNETTE · REMA 1000273 g19,95 kr73,08 kr/kg
- Lasagnette mix · Nemlig270 g19,95 kr73,89 kr/kg
- Dinner Kit lasagnette · Bilka266 g22,00 kr82,71 kr/kg
- KNORR LASAGNETTE 266 G · Kvickly266 g22,00 kr82,71 kr/kg
- KNORR LASAGNETTE 266 G · SuperBrugsen266 g22,00 kr82,71 kr/kg
- Knorr Italian Lasagnette · Min Købmand270 g24,00 kr88,89 kr/kg
- Dinner Kit lasagnette · Føtex266 g24,00 kr90,23 kr/kg
- Knorr Lasagnette Fuldkorn · MENY270 g24,00 kr88,89 kr/kg
- Knorr Lasagnette Fuldkorn · Spar270 g26,00 kr96,30 kr/kg
- Dinner Kit lasagnette · Netto266 g34,95 kr131,39 kr/kg
- Dinner Kit Italian Lagsagnette, Knorr · Wolt Market270 g35,50 kr131,48 kr/kg
- Fuldkornslasagnette mix · Nemlig266 g36,75 kr138,16 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Lasagnette · Netto280 g15,25 kr54,46 kr/kg
- STEFF-H LASAGNETTE · Løvbjerg450 g20,00 kr44,44 kr/kg
- Dinner Kit lasagnette · Føtex270 g34,95 kr129,44 kr/kg
- Dinner Kit Family lasagnette · Bilka335 g48,95 kr146,12 kr/kg
- Dinner Kit Family lasagnette · Føtex335 g48,95 kr146,12 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Knorr Italian Lasagnette hos Min Købmand koster typisk 37.95 kr, men er lige nu på tilbud til 24.00 kr, hvilket giver en besparelse på 37%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 2. maj 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 153 dage. Gennemsnitsprisen for Knorr Italian Lasagnette hos Min Købmand er 34.16 kr og varierer fra 24.00 kr til 37.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 153 dage har Goma registreret prisdata for Knorr Italian Lasagnette hos Min Købmand i 133 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 87% af tiden. Ud af de 133 prisregistreringer har Knorr Italian Lasagnette været markeret som tilbud 23 dage hos Min Købmand, hvilket betyder, at varen er på tilbud 17% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 153 dage kan vi se følgende mønstre: Knorr Italian Lasagnette har været på tilbud hos Min Købmand i juli, august, september og oktober. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 7 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 26 dage mellem hver tilbudsperiode.