
Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
Materialer: Ikke tilsat optisk hvidt. På ydersiden af bleen er der brugt farve til dekoration.Inderside: Non-woven 100 % polypropylen (PP).Spredningslag: Non-woven af polyester og copolyester.Opsugende lag: Fluff af 100 % nyfiber cellulosemasse, FSC® mærket. Bleget uden brug af klor (TCF). Superabsorberende materiale af polyacrylat (SAP) - materialet har form som små kugler, der svulmer op i våd tilstand og ligner gelé.Yderside: Åndbar tekstil bagside af polyethylen folie (PE), polypropylen (PP) og calciumkarbonat. Elastikker: Elastan og polyuretan.Væskespærre: Non-woven polypropylen (PP).Tapestrimmel: Tape af polypropylen (PP).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- X-LARGE PANTS · REMA 100028 stk42,00 kr1,50 kr/stk
Lignende varer og andre varianter
- Buksebleer str. 7 - 16 stk · Bilka16 stk30,95 kr1,93 kr/stk
- Buksebleer str. 7 - 16 stk · Føtex16 stk30,95 kr1,93 kr/stk
- XXL blebukser str. 7 17+ kg - 16 stk · Netto16 stk30,95 kr1,93 kr/stk
- Buksebleer str. 6 - 18 stk · Bilka18 stk32,95 kr1,83 kr/stk
- Buksebleer str. 6 - 18 stk · Føtex18 stk32,95 kr1,83 kr/stk
- Blebukser str. 6 15+ kg · Netto18 stk32,95 kr1,83 kr/stk
- Bleer XL str. 6 (pants) · Nemlig28 stk42,00 kr1,50 kr/stk
- Gb Ble Pants Xl Str 6 · MENY28 stk51,16 kr1,83 kr/stk
- Gb Ble Pants Xl Str 6 · Spar28 stk51,26 kr1,83 kr/stk
- Buksebleer str. 7 16-26 kg · Føtex24 stk53,00 kr2,21 kr/stk
- Buksebleer str. 6 13-20 kg · Føtex27 stk53,00 kr1,96 kr/stk
- Buksebleer str. 6, Grøn Balance · Wolt Market28 stk54,95 kr1,96 kr/stk
- Gb Ble Pants Xl Str 6 · Min Købmand28 stk70,00 kr2,50 kr/stk
- Libero Up&go (6) 13-20 Kg · MENY27 stk75,00 kr2,78 kr/stk
- Libero Up&go (7) 16-26 Kg · MENY24 stk75,00 kr3,13 kr/stk
- Libero Touch Pant Str 6 · Spar24 stk75,00 kr3,13 kr/stk
- Buksebleer str. 6 13-20 kg · Føtex24 stk79,00 kr3,29 kr/stk
- Buksebleer str. 7 16-26 kg · Bilka24 stk83,98 kr3,50 kr/stk
- Buksebleer str. 6 13-20 kg · Bilka27 stk83,98 kr3,11 kr/stk
- Buksebleer str. 6 13-20 kg · Bilka24 stk85,00 kr3,54 kr/stk
- Buksebleer str. 6, 13-20 kg, Libero Up&Go · Wolt Market27 stk91,50 kr3,39 kr/stk
- Libero Touch Pant Str 6 · MENY24 stk110,92 kr4,62 kr/stk
- Buksebleer str. 6, Libero Touch · Wolt Market28 stk115,50 kr4,13 kr/stk
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
X-LARGE PANTS hos REMA 1000 koster 42.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. januar 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 613 dage. Gennemsnitsprisen for X-LARGE PANTS hos REMA 1000 er 51.55 kr og varierer fra 42.00 kr til 55.24 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 613 dage har Goma registreret prisdata for X-LARGE PANTS hos REMA 1000 i 578 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har X-LARGE PANTS været markeret som tilbud 60 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 16% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 613 dage kan vi se følgende mønstre: X-LARGE PANTS har været på tilbud hos REMA 1000 i januar, marts, april, maj, juli, august, oktober og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 29 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 39 dage siden varen sidst var på tilbud hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.