
REMA 1000
BLONDE
GRIMBERGEN 6,7%
33 cl
Tilbuddet udløber lørdag
30,30 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi54 kcalFedt0,5 gSukker0,5 gProtein0,5 g
| Energi | 227 kJ / 54 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 52,9%
- Kulhydrat
- 23,5%
- Protein
- 23,5%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, BYGMALT , glukosesirup, HVEDEMALT , aromatisk karamel og humle.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- GRIMBERGEN 6,7% · REMA 100033 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- Grimbergen Blonde 6,7% · Spar33 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- Grimbergen Blond · MENY33 cl19,95 kr60,45 kr/liter
- Grimbergen Blonde · Nemlig0.75 l31,50 kr42,00 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- SCHIØTZ BELGISK ALE 44 CL DS 6% · Kvickly44 cl11,00 kr25,00 kr/liter
- SCHIØTZ BELGISK ALE 44 CL DS 6% · SuperBrugsen44 cl11,00 kr25,00 kr/liter
- Blonde · Føtex0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Blonde · Bilka0.5 l15,95 kr31,90 kr/liter
- GRIMBERGEN BLONDE 75 CL FL 6,7% · Brugsen75 cl22,00 kr29,33 kr/liter
- GRIMBERGEN BLONDE 75 CL FL 6,7% · Kvickly75 cl24,00 kr32,00 kr/liter
- LEFFE BLONDE 75 CL FL 6,6% · Kvickly75 cl24,00 kr32,00 kr/liter
- GRIMBERGEN BLONDE 75 CL FL 6,7% · SuperBrugsen75 cl24,00 kr32,00 kr/liter
- LEFFE BLONDE 75 CL FL 6,6% · SuperBrugsen75 cl24,00 kr32,00 kr/liter
- Blonde · Bilka0.75 l25,00 kr33,33 kr/liter
- Blonde · Føtex0.75 l25,00 kr33,33 kr/liter
- Belgisk Blonde 6,5% · MENY50 cl27,95 kr55,90 kr/liter
- LA TRAPPE BLONDE 75 CL FL 6,5% · Kvickly75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- Grimbergen Blonde 6,7% · MENY75 cl41,95 kr55,93 kr/liter
- Grimbergen Blonde 6,7% · Spar75 cl41,95 kr55,93 kr/liter
- Leffe Blonde 6,6% · MENY75 cl43,95 kr58,60 kr/liter
- Leffe Blonde 6,6% · Min Købmand75 cl45,95 kr61,27 kr/liter
- Grimbergen Blonde 6,7% · Min Købmand75 cl49,95 kr66,60 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
GRIMBERGEN 6,7% hos REMA 1000 koster typisk 14.00 kr, men er lige nu på tilbud til 10.00 kr, hvilket giver en besparelse på 29%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. januar 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 614 dage. Gennemsnitsprisen for GRIMBERGEN 6,7% hos REMA 1000 er 13.15 kr og varierer fra 6.00 kr til 14.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 614 dage har Goma registreret prisdata for GRIMBERGEN 6,7% hos REMA 1000 i 580 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har GRIMBERGEN 6,7% været markeret som tilbud 88 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 24% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 614 dage kan vi se følgende mønstre: GRIMBERGEN 6,7% har været på tilbud hos REMA 1000 i januar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 1 dag og forventes at slutte om 2 dage (lørdag). Der går typisk 25 dage mellem hver tilbudsperiode. GRIMBERGEN 6,7% er ofte på tilbud (24% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.