Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi58 kcal
| Energi | 241 kJ / 58 kcal |
|---|
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, BYGMALT, majs, HUMLE, sukker og gær.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- LEFFE BLONDE 75 CL FL 6,6% · Kvickly75 cl24,00 kr32,00 kr/liter
- LEFFE BLONDE 75 CL FL 6,6% · SuperBrugsen75 cl24,00 kr32,00 kr/liter
- Blonde · Bilka0.75 l25,00 kr33,33 kr/liter
- Blonde · Føtex0.75 l25,00 kr33,33 kr/liter
- Grimbergen Blonde 6,7% · MENY75 cl41,95 kr55,93 kr/liter
- Grimbergen Blonde 6,7% · Spar75 cl41,95 kr55,93 kr/liter
- Leffe Blonde 6,6% · MENY75 cl43,95 kr58,60 kr/liter
- Leffe Blonde 6,6% · Min Købmand75 cl45,95 kr61,27 kr/liter
- Grimbergen Blonde 6,7% · Min Købmand75 cl49,95 kr66,60 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- GRIMBERGEN 6,7% · REMA 100033 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- Grimbergen Blonde 6,7% · Spar33 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- SCHIØTZ BELGISK ALE 44 CL DS 6% · Kvickly44 cl11,00 kr25,00 kr/liter
- SCHIØTZ BELGISK ALE 44 CL DS 6% · SuperBrugsen44 cl11,00 kr25,00 kr/liter
- Blonde · Føtex0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Blonde · Bilka0.5 l15,95 kr31,90 kr/liter
- Grimbergen Blond · MENY33 cl19,95 kr60,45 kr/liter
- GRIMBERGEN BLONDE 75 CL FL 6,7% · Brugsen75 cl22,00 kr29,33 kr/liter
- GRIMBERGEN BLONDE 75 CL FL 6,7% · Kvickly75 cl24,00 kr32,00 kr/liter
- GRIMBERGEN BLONDE 75 CL FL 6,7% · SuperBrugsen75 cl24,00 kr32,00 kr/liter
- Belgisk Blonde 6,5% · MENY50 cl27,95 kr55,90 kr/liter
- Grimbergen Blonde · Nemlig0.75 l31,50 kr42,00 kr/liter
- LA TRAPPE BLONDE 75 CL FL 6,5% · Kvickly75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Blonde hos Bilka koster 25.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. marts 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 555 dage. Gennemsnitsprisen for Blonde hos Bilka er 31.38 kr og varierer fra 19.00 kr til 43.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 555 dage har Goma registreret prisdata for Blonde hos Bilka i 523 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Blonde været markeret som tilbud 55 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 15% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 555 dage kan vi se følgende mønstre: Blonde har været på tilbud hos Bilka i marts, april, maj, juni, juli, august, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 36 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 50 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.