
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi51 kcalFedt0 gSukker0,2 gProtein0,5 g
| Energi | 51 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 2,9 g |
| - heraf sukkerarter | 0,2 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 85,4%
- Protein
- 14,6%
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Grimbergen Blonde 6,7% · Spar33 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- GRIMBERGEN 6,7% · REMA 100033 cl14,00 kr42,42 kr/liter
- Grimbergen Blond · MENY33 cl19,95 kr60,45 kr/liter
- Grimbergen Blonde · Nemlig0.75 l31,50 kr42,00 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- SCHIØTZ BELGISK ALE 44 CL DS 6% · Kvickly44 cl11,00 kr25,00 kr/liter
- SCHIØTZ BELGISK ALE 44 CL DS 6% · SuperBrugsen44 cl11,00 kr25,00 kr/liter
- Blonde · Føtex0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Blonde · Bilka0.5 l15,95 kr31,90 kr/liter
- GRIMBERGEN BLONDE 75 CL FL 6,7% · Brugsen75 cl22,00 kr29,33 kr/liter
- GRIMBERGEN BLONDE 75 CL FL 6,7% · Kvickly75 cl24,00 kr32,00 kr/liter
- LEFFE BLONDE 75 CL FL 6,6% · Kvickly75 cl24,00 kr32,00 kr/liter
- GRIMBERGEN BLONDE 75 CL FL 6,7% · SuperBrugsen75 cl24,00 kr32,00 kr/liter
- LEFFE BLONDE 75 CL FL 6,6% · SuperBrugsen75 cl24,00 kr32,00 kr/liter
- Blonde · Bilka0.75 l25,00 kr33,33 kr/liter
- Blonde · Føtex0.75 l25,00 kr33,33 kr/liter
- Belgisk Blonde 6,5% · MENY50 cl27,95 kr55,90 kr/liter
- LA TRAPPE BLONDE 75 CL FL 6,5% · Kvickly75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- Grimbergen Blonde 6,7% · MENY75 cl41,95 kr55,93 kr/liter
- Leffe Blonde 6,6% · MENY75 cl43,95 kr58,60 kr/liter
- Leffe Blonde 6,6% · Min Købmand75 cl45,95 kr61,27 kr/liter
- Grimbergen Blonde 6,7% · Min Købmand75 cl49,95 kr66,60 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Grimbergen Blond hos MENY koster 19.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 455 dage. Gennemsnitsprisen for Grimbergen Blond hos MENY er 15.07 kr og varierer fra 5.95 kr til 19.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 455 dage har Goma registreret prisdata for Grimbergen Blond hos MENY i 126 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 28% af tiden. Ud af de 126 prisregistreringer har Grimbergen Blond været markeret som tilbud 62 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 49% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 455 dage kan vi se følgende mønstre: Grimbergen Blond har været på tilbud hos MENY i maj, juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 12 dage. Der går typisk 53 dage mellem hver tilbudsperiode. Grimbergen Blond er ofte på tilbud (49% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 14 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.