
REMA 1000
ORIGINAL, 6 PK.
COCA COLA
1.98 l
Tilbuddet udløber lørdag
9,09 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi42 kcalFedt0,5 gSukker11 gProtein0,5 g
| Energi | 180 kJ / 42 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 11 g |
| - heraf sukkerarter | 11 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 8,9%
- Kulhydrat
- 87,1%
- Protein
- 4%
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, sukker, kuldioxid, farvestof (karamel E150d), surhedsregulerende middel (E338), naturlige aromaer (inkl, koffein),
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- COCA COLA · REMA 10001.98 l18,00 kr9,09 kr/liter
- COCA COLA · REMA 10001.98 l18,00 kr9,09 kr/liter
- Coca cola · Bilka1.98 l32,00 kr16,16 kr/liter
- Coca cola · Føtex1.98 l32,00 kr16,16 kr/liter
- Coca-Cola (dåse) · Nemlig1.98 l35,70 kr18,03 kr/liter
- 🧊Coca-Cola 6-pak (dåse) · Wolt Market1.98 l39,50 kr19,95 kr/liter
- Coca-cola 6-pak · Min Købmand198 cl44,95 kr22,70 kr/liter
- Coca-cola 6-pak · MENY198 stk45,00 kr0,23 kr/stk
- Coca-cola 6-pak · Spar198 cl48,95 kr24,72 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- COCA COLA · REMA 100033 cl3,00 kr9,09 kr/liter
- COCA COLA · REMA 100033 cl3,00 kr9,09 kr/liter
- COLA · REMA 100033 cl3,42 kr10,36 kr/liter
- COLA · REMA 100050 cl4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola · Bilka0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Harbø Cola · MENY500 ml4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola · Netto0.5 l4,08 kr8,16 kr/liter
- Cola · Føtex0.5 l4,25 kr8,50 kr/liter
- Harbø Cola · MENY330 ml4,95 kr15,00 kr/liter
- Coca Cola · Bilka0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola · Føtex0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- Coca Cola · Netto0.33 l6,25 kr18,94 kr/liter
- COLA · REMA 10001.5 l6,42 kr4,28 kr/liter
- Harboe Cola 50 Cl · Spar50 cl6,95 kr13,90 kr/liter
- Cola 2 L, Harboe · Løvbjerg2 l6,99 kr3,50 kr/liter
- Pepsi Max Strawberries 'N' Cream Flavour · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Cream Soda Flavour · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Strawberries 'N' Cream Flavour · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Pepsi Max Cream Soda Flavour · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Harboe Cola 50 Cl · Min Købmand50 cl7,95 kr15,90 kr/liter
- Harboe Cola Classic 2 L · Spar200 cl8,50 kr4,25 kr/liter
- Cola · Netto2 l8,55 kr4,28 kr/liter
- Harbø Cola · MENY200 cl8,56 kr4,28 kr/liter
- Cola · Nemlig2 l8,56 kr4,28 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
COCA COLA hos REMA 1000 koster typisk 35.70 kr, men er lige nu på tilbud til 18.00 kr, hvilket giver en besparelse på 50%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. januar 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 613 dage. Gennemsnitsprisen for COCA COLA hos REMA 1000 er 22.28 kr og varierer fra 15.00 kr til 35.70 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 613 dage har Goma registreret prisdata for COCA COLA hos REMA 1000 i 576 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har COCA COLA været markeret som tilbud 314 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 86% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 613 dage kan vi se følgende mønstre: COCA COLA har været på tilbud hos REMA 1000 i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 53 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 112 dage og forventes at slutte om 2 dage (lørdag). Der går typisk 12 dage mellem hver tilbudsperiode. COCA COLA er ofte på tilbud (86% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.