
REMA 1000
DANSK OVNKLAR
FLÆSKESTEG
1.45 kg
Tilbuddet udløber lørdag
39,90 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi240 kcalFedt18 gSukker0,5 gProtein19 g
| Energi | 997 kJ / 240 kcal |
|---|---|
| Fedt | 18 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 6,3 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 19 g |
| Salt | 0,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 67,5%
- Kulhydrat
- 0,8%
- Protein
- 31,7%
IngredienserVis mereVis mindre
Kamsteg af gris, med ridset svær, uden ben.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- FLÆSKESTEG · REMA 10001.45 kg57,86 kr39,90 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Flæskesteg · Netto1 kg39,90 kr39,90 kr/kg
- BG FLÆSKESTEG DANMARK 1600 G · Kvickly1600 g45,00 kr28,13 kr/kg
- IRMA GOURMETSALTET FLÆSKESTEG · Kvickly500 g45,00 kr90,00 kr/kg
- BG FLÆSKESTEG DANMARK 1600 G · SuperBrugsen1600 g45,00 kr28,13 kr/kg
- IRMA GOURMETSALTET FLÆSKESTEG · SuperBrugsen500 g45,00 kr90,00 kr/kg
- Ovnklar kam af gris · Føtex0.9 kg70,00 kr77,78 kr/kg
- COOP 1/2 FLÆSKEST 2-2,5 KG · Brugsen2.5 kg89,00 kr35,60 kr/kg
- Flæskesteg u. ben · Bilka1800 g99,00 kr55,00 kr/kg
- FLÆSKESTEG UDEN BEN AF GRISEKØD · Løvbjerg2200 g119,99 kr54,54 kr/kg
- FLÆSKESTEG 1,5-1,8 KG · REMA 10001500 g125,00 kr83,33 kr/kg
- Flæskesteg m. ridset svær · Nemlig1.5 kg127,95 kr85,30 kr/kg
- Flæskesteg u. ben · Bilka1.5 kg135,00 kr90,00 kr/kg
- Grisekam ridset · Nemlig2.6 kg145,00 kr55,77 kr/kg
- Svinekam øko. · Nemlig2.2 kg154,88 kr70,40 kr/kg
- Gourmetsaltet flæskesteg · Bilka1.8 kg159,00 kr88,33 kr/kg
- Gourmetsaltet flæskesteg · Føtex1.8 kg159,00 kr88,33 kr/kg
- Flæskesteg øko. · Nemlig1.5 kg166,36 kr110,91 kr/kg
- Flæskesteg · Bilka2.1 kg179,00 kr85,24 kr/kg
- Flæskesteg · Føtex2.1 kg179,00 kr85,24 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
FLÆSKESTEG hos REMA 1000 koster typisk 115.86 kr, men er lige nu på tilbud til 57.86 kr, hvilket giver en besparelse på 50%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 16. marts 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 564 dage. Gennemsnitsprisen for FLÆSKESTEG hos REMA 1000 er 58.93 kr og varierer fra 14.95 kr til 115.86 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 564 dage har Goma registreret prisdata for FLÆSKESTEG hos REMA 1000 i 137 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 24% af tiden. Ud af de 137 prisregistreringer har FLÆSKESTEG været markeret som tilbud 118 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 86% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 564 dage kan vi se følgende mønstre: FLÆSKESTEG har været på tilbud hos REMA 1000 i februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 10 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 6 dage og forventes at slutte om 2 dage (lørdag). Der går typisk 29 dage mellem hver tilbudsperiode. FLÆSKESTEG er ofte på tilbud (86% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.