
Nemlig
Jyske gårde
Flæskesteg øko.
1.5 kg
Tilbuddet udløber søndag
110,91 kr/kg
Produktinformation
IngredienserVis mereVis mindre
Gris.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- FLÆSKESTEG 1,5-1,8 KG · REMA 10001500 g125,00 kr83,33 kr/kg
- Flæskesteg øko. · Nemlig1.5 kg166,36 kr110,91 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Flæskesteg · Netto1 kg39,90 kr39,90 kr/kg
- BG FLÆSKESTEG DANMARK 1600 G · Kvickly1600 g45,00 kr28,13 kr/kg
- IRMA GOURMETSALTET FLÆSKESTEG · Kvickly500 g45,00 kr90,00 kr/kg
- BG FLÆSKESTEG DANMARK 1600 G · SuperBrugsen1600 g45,00 kr28,13 kr/kg
- IRMA GOURMETSALTET FLÆSKESTEG · SuperBrugsen500 g45,00 kr90,00 kr/kg
- FLÆSKESTEG · REMA 10001.45 kg57,86 kr39,90 kr/kg
- Ovnklar kam af gris · Føtex0.9 kg70,00 kr77,78 kr/kg
- COOP 1/2 FLÆSKEST 2-2,5 KG · Brugsen2.5 kg89,00 kr35,60 kr/kg
- COOP 1/2 FLÆSKEST 2-2,5 KG · 365discount2.5 kg99,00 kr39,60 kr/kg
- Flæskesteg u. ben · Bilka1800 g99,00 kr55,00 kr/kg
- FLÆSKESTEG UDEN BEN AF GRISEKØD · Løvbjerg2200 g119,99 kr54,54 kr/kg
- Flæskesteg m. ridset svær · Nemlig1.5 kg127,95 kr85,30 kr/kg
- Flæskesteg u. ben · Bilka1.5 kg135,00 kr90,00 kr/kg
- Svinekam øko. · Nemlig2.2 kg154,88 kr70,40 kr/kg
- Gourmetsaltet flæskesteg · Bilka1.8 kg159,00 kr88,33 kr/kg
- Gourmetsaltet flæskesteg · Føtex1.8 kg159,00 kr88,33 kr/kg
- Flæskesteg · Bilka2.1 kg179,00 kr85,24 kr/kg
- Flæskesteg · Føtex2.1 kg179,00 kr85,24 kr/kg
- Grisekam ridset · Nemlig2.6 kg229,95 kr88,44 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Flæskesteg øko. hos Nemlig koster typisk 207.95 kr, men er lige nu på tilbud til 166.36 kr, hvilket giver en besparelse på 20%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Flæskesteg øko. hos Nemlig er 187.19 kr og varierer fra 124.95 kr til 207.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Flæskesteg øko. hos Nemlig i 428 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 91% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Flæskesteg øko. været markeret som tilbud 113 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 31% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 468 dage kan vi se følgende mønstre: Flæskesteg øko. har været på tilbud hos Nemlig i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 4 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 4 dage og forventes at slutte om 3 dage (søndag). Der går typisk 11 dage mellem hver tilbudsperiode. Flæskesteg øko. er ofte på tilbud (31% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.