
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi244 kcalFedt18 gSukker0 gProtein19 g
| Energi | 1.021,6 kJ / 244 kcal |
|---|---|
| Fedt | 18 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 6,7 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 19 g |
| Salt | 0,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 67,5%
- Kulhydrat
- 0,8%
- Protein
- 31,7%
IngredienserVis mereVis mindre
Gris.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Flæskesteg m. ridset svær · Nemlig1.5 kg127,95 kr85,30 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Flæskesteg · Netto1 kg39,90 kr39,90 kr/kg
- BG FLÆSKESTEG DANMARK 1600 G · Kvickly1600 g45,00 kr28,13 kr/kg
- IRMA GOURMETSALTET FLÆSKESTEG · Kvickly500 g45,00 kr90,00 kr/kg
- BG FLÆSKESTEG DANMARK 1600 G · SuperBrugsen1600 g45,00 kr28,13 kr/kg
- IRMA GOURMETSALTET FLÆSKESTEG · SuperBrugsen500 g45,00 kr90,00 kr/kg
- FLÆSKESTEG · REMA 10001.45 kg57,86 kr39,90 kr/kg
- Ovnklar kam af gris · Føtex0.9 kg70,00 kr77,78 kr/kg
- COOP 1/2 FLÆSKEST 2-2,5 KG · Brugsen2.5 kg89,00 kr35,60 kr/kg
- COOP 1/2 FLÆSKEST 2-2,5 KG · 365discount2.5 kg99,00 kr39,60 kr/kg
- Flæskesteg u. ben · Bilka1800 g99,00 kr55,00 kr/kg
- FLÆSKESTEG UDEN BEN AF GRISEKØD · Løvbjerg2200 g119,99 kr54,54 kr/kg
- FLÆSKESTEG 1,5-1,8 KG · REMA 10001500 g125,00 kr83,33 kr/kg
- Flæskesteg u. ben · Bilka1.5 kg135,00 kr90,00 kr/kg
- Svinekam øko. · Nemlig2.2 kg154,88 kr70,40 kr/kg
- Gourmetsaltet flæskesteg · Bilka1.8 kg159,00 kr88,33 kr/kg
- Gourmetsaltet flæskesteg · Føtex1.8 kg159,00 kr88,33 kr/kg
- Flæskesteg øko. · Nemlig1.5 kg166,36 kr110,91 kr/kg
- Flæskesteg · Bilka2.1 kg179,00 kr85,24 kr/kg
- Flæskesteg · Føtex2.1 kg179,00 kr85,24 kr/kg
- Grisekam ridset · Nemlig2.6 kg229,95 kr88,44 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Flæskesteg m. ridset svær hos Nemlig koster 127.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Flæskesteg m. ridset svær hos Nemlig er 111.82 kr og varierer fra 65.00 kr til 127.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Flæskesteg m. ridset svær hos Nemlig i 388 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 83% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Flæskesteg m. ridset svær været markeret som tilbud 152 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 42% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 468 dage kan vi se følgende mønstre: Flæskesteg m. ridset svær har været på tilbud hos Nemlig i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 4 dage. Der går typisk 8 dage mellem hver tilbudsperiode. Flæskesteg m. ridset svær er ofte på tilbud (42% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 7 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.