
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi227 kcalFedt8,1 gSukker7,8 gProtein7,8 g
| Energi | 954 kJ / 227 kcal |
|---|---|
| Fedt | 8,1 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 3,3 g |
| Kulhydrat | 30 g |
| - heraf sukkerarter | 7,8 g |
| Kostfibre | 1,5 g |
| Protein | 7,8 g |
| Salt | 1,4 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 32,5%
- Kulhydrat
- 53,5%
- Protein
- 13,9%
IngredienserVis mereVis mindre
Mini forårsruller med 60 % rejefyld: Ingredienser: 45 % vannamei- rejer tilsat vand (heraf 90 % vannamei- rejer (Penaeus vannamei), vand, salt, fugtighedsbevarende midler (E 450, E 451, E 452)), 40 % filodej ( hvedemel , sojaolie , vand, tapiokastivelse, salt), 3 % kartoffelstivelse, 2 % mexicansk yamsbønne, 2 % gulerod, risnudler (rismel, salt, vand), salt, 1,5 % græskar, sukker, maltodextrin, krydderier (peber, koriander, gurkemeje, chili, spidskommen, paprika, kardemomme, kanel, nellike, muskatnød, stjerneanis, laurbærblade, fennikel, ingefær, galangarod, kaffir lime blade, persille, citrongræs, skalotteløg), kokosmælkpulver (kokosmælk, maltodextrin, mælkeproteiner ), fiskesaucepulver (salt, maltodextrin, ansjosprotein, vand, sukker), modificeret stivelse (tapioka), tomatpulver, naturlige aromaer, farvestof (E 160c). Teriyakisauce: Ingredienser: 47 % vand, 28 % sukker, 11 % sojasauce (vand, sojabønner , hvedemel , salt), 5 % glukosepulver, 4 % modificeret stivelse (tapioka), 3 % eddike, salt, farvestoffer (E 150a, E 160c), fermenteret sukker, maltodextrin.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- SPRING ROLLS · REMA 1000170 g24,95 kr146,76 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Forårsruller m. grøntsager · Bilka400 g19,99 kr49,97 kr/kg
- Forårsruller m. grøntsager · Føtex400 g19,99 kr49,97 kr/kg
- Forårsruller m. oksekød · Nemlig8 stk24,68 kr3,09 kr/stk
- Forårsruller m. oksekød · Nemlig6 stk29,58 kr4,93 kr/stk
- Miniruller m. oksekød · Nemlig16 stk30,98 kr1,94 kr/stk
- Forårsruller m. grøntsager · Nemlig6 stk33,08 kr5,51 kr/stk
- Forårsruller m. panang og kylling · Bilka280 g33,95 kr121,25 kr/kg
- Forårsruller m. panang og kylling · Føtex280 g33,95 kr121,25 kr/kg
- Forårsruller m. panang og kylling · Netto280 g33,95 kr121,25 kr/kg
- Forårsruller m. oksekød og grøntsager · Bilka600 g34,95 kr58,25 kr/kg
- IRMA FORÅRSRULLER MED KYLLING 400G · Kvickly400 g35,00 kr87,50 kr/kg
- IRMA FORÅRSRULLER MED OKSEKØD 400G · Kvickly400 g35,00 kr87,50 kr/kg
- IRMA FORÅRSRULLER MED KYLLING 400G · SuperBrugsen400 g35,00 kr87,50 kr/kg
- IRMA FORÅRSRULLER MED OKSEKØD 400G · SuperBrugsen400 g35,00 kr87,50 kr/kg
- FORÅRSRULLER · REMA 1000800 g35,25 kr44,06 kr/kg
- Daloon classic forårsruller pande 720g · Netto720 g35,25 kr48,96 kr/kg
- Forårsruller m. oksekød og grøntsager · Netto800 g35,25 kr44,06 kr/kg
- Forårsruller m. oksekød og grøntsager · Føtex600 g38,45 kr64,08 kr/kg
- Forårsruller m. oksekød og grøntsager · Føtex800 g38,78 kr48,48 kr/kg
- Forårsruller Classic 8 Stk · MENY800 g42,95 kr53,69 kr/kg
- Forårsruller Classic 8 Stk · Spar800 g43,95 kr54,94 kr/kg
- Forårsruller Classic 8 Stk · Min Købmand800 g44,95 kr56,19 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
SPRING ROLLS hos REMA 1000 koster 24.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 15. juni 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 109 dage. Gennemsnitsprisen for SPRING ROLLS hos REMA 1000 er 24.10 kr og varierer fra 20.00 kr til 24.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 109 dage har Goma registreret prisdata for SPRING ROLLS hos REMA 1000 i 111 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 111 prisregistreringer har SPRING ROLLS været markeret som tilbud 19 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 17% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 109 dage kan vi se følgende mønstre: SPRING ROLLS har været på tilbud hos REMA 1000 i juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 4 dage. Der går typisk 19 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 6 dage siden varen sidst var på tilbud hos REMA 1000, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.