
Nemlig
Daloon
Forårsruller m. grøntsager
6 stk
Tilbuddet udløber søndag
5,51 kr/stk
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi169 kcalFedt6,8 gSukker2,7 gProtein3,2 g
| Energi | 706 kJ / 169 kcal |
|---|---|
| Fedt | 6,8 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,5 g |
| Kulhydrat | 22 g |
| - heraf sukkerarter | 2,7 g |
| Kostfibre | 2,4 g |
| Protein | 3,2 g |
| Salt | 1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 37,8%
- Kulhydrat
- 54,3%
- Protein
- 7,9%
IngredienserVis mereVis mindre
Forårsruller med grøntsager. Dybfrossen. Hvidkål (23%), bønnespirer (21%), HVEDEMEL, vand, rapsolie, gulerødder (5%), porrer (5%), HVEDESTIVELSE, dextrin, stivelse, salt, gulerodspuré, tørret paprika, persille, tørrede løg, tørrede kinesiske svampe (Judasøre), sukker, ÆGGEPULVER, citrusfibre, hvidløgspuré (hvidløg, vand), krydderier, emulgator (SOJALECITHIN), hævemiddel (natriumhydrogencarbonat, dinatriumdiphosphat), løgpulver, hvidløgspulver.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Forårsruller m. grøntsager · Nemlig6 stk33,08 kr5,51 kr/stk
Lignende varer og andre varianter
- Forårsruller m. grøntsager · Bilka400 g19,99 kr49,97 kr/kg
- Forårsruller m. grøntsager · Føtex400 g19,99 kr49,97 kr/kg
- Forårsruller m. oksekød · Nemlig8 stk24,68 kr3,09 kr/stk
- SPRING ROLLS · REMA 1000170 g24,95 kr146,76 kr/kg
- Forårsruller m. oksekød · Nemlig6 stk29,58 kr4,93 kr/stk
- Miniruller m. oksekød · Nemlig16 stk30,98 kr1,94 kr/stk
- Forårsruller m. panang og kylling · Bilka280 g33,95 kr121,25 kr/kg
- Forårsruller m. panang og kylling · Føtex280 g33,95 kr121,25 kr/kg
- Forårsruller m. panang og kylling · Netto280 g33,95 kr121,25 kr/kg
- Forårsruller m. oksekød og grøntsager · Bilka600 g34,95 kr58,25 kr/kg
- IRMA FORÅRSRULLER MED KYLLING 400G · Kvickly400 g35,00 kr87,50 kr/kg
- IRMA FORÅRSRULLER MED OKSEKØD 400G · Kvickly400 g35,00 kr87,50 kr/kg
- IRMA FORÅRSRULLER MED KYLLING 400G · SuperBrugsen400 g35,00 kr87,50 kr/kg
- IRMA FORÅRSRULLER MED OKSEKØD 400G · SuperBrugsen400 g35,00 kr87,50 kr/kg
- FORÅRSRULLER · REMA 1000800 g35,25 kr44,06 kr/kg
- Daloon classic forårsruller pande 720g · Netto720 g35,25 kr48,96 kr/kg
- Forårsruller m. oksekød og grøntsager · Netto800 g35,25 kr44,06 kr/kg
- Forårsruller m. oksekød og grøntsager · Føtex600 g38,45 kr64,08 kr/kg
- Forårsruller m. oksekød og grøntsager · Føtex800 g38,78 kr48,48 kr/kg
- Forårsruller Classic 8 Stk · MENY800 g42,95 kr53,69 kr/kg
- Forårsruller Classic 8 Stk · Spar800 g43,95 kr54,94 kr/kg
- Forårsruller Classic 8 Stk · Min Købmand800 g44,95 kr56,19 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Forårsruller m. grøntsager hos Nemlig koster typisk 47.25 kr, men er lige nu på tilbud til 33.08 kr, hvilket giver en besparelse på 30%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (30. september), hvilket dækker over en periode på 467 dage. Gennemsnitsprisen for Forårsruller m. grøntsager hos Nemlig er 43.19 kr og varierer fra 26.97 kr til 47.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 467 dage har Goma registreret prisdata for Forårsruller m. grøntsager hos Nemlig i 461 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Forårsruller m. grøntsager været markeret som tilbud 56 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 15% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 467 dage kan vi se følgende mønstre: Forårsruller m. grøntsager har været på tilbud hos Nemlig i januar, marts, maj, juni, august, september, oktober og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 3 dage og forventes at slutte om 4 dage (søndag). Der går typisk 40 dage mellem hver tilbudsperiode.