Netto
Daloon
Forårsruller m. oksekød og grøntsager
800 g
44,06 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi127 kcalFedt2,4 gSukker1,9 gProtein4,5 g
| Energi | 533 kJ / 127 kcal |
|---|---|
| Fedt | 2,4 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,5 g |
| Kulhydrat | 20,7 g |
| - heraf sukkerarter | 1,9 g |
| Kostfibre | 1,9 g |
| Protein | 4,5 g |
| Salt | 1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 17,6%
- Kulhydrat
- 67,6%
- Protein
- 14,7%
IngredienserVis mereVis mindre
Hvidkål (47 %), HVEDEMEL, vand, champignon (4 %), Oksekød (3 %), tekstureret hvedeprotein (HVEDEGLUTEN, HVEDEMEL, farvestof (ammoniseret karamel)), majsstivelse, sojasauce (vand, SOJABØNNER, salt, HVEDEMEL), rapsolie, vallepulver (fra MÆLK), modificeret stivelse, løg (1 %), salt, oksebouillon (oksekød, vand, salt), ÆGGEPULVER, hvidløg, glucosesirup, kødekstrakt, sojasaucepulver (SOJABØNNER, HVEDE, salt), stabilisator (xanthangummi), løgpulver, gærekstrakt, krydderiekstrakter (indeholder SELLERI).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Forårsruller m. oksekød og grøntsager · Netto800 g35,25 kr44,06 kr/kg
- Forårsruller m. oksekød og grøntsager · Bilka800 g35,25 kr44,06 kr/kg
- Forårsruller m. oksekød og grøntsager · Føtex800 g38,78 kr48,48 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Forårsruller m. grøntsager · Bilka400 g19,99 kr49,97 kr/kg
- Forårsruller m. grøntsager · Føtex400 g19,99 kr49,97 kr/kg
- Forårsruller m. oksekød · Nemlig8 stk24,68 kr3,09 kr/stk
- SPRING ROLLS · REMA 1000170 g24,95 kr146,76 kr/kg
- Forårsruller m. oksekød · Nemlig6 stk29,58 kr4,93 kr/stk
- Miniruller m. oksekød · Nemlig16 stk30,98 kr1,94 kr/stk
- Forårsruller m. grøntsager · Nemlig6 stk33,08 kr5,51 kr/stk
- Forårsruller m. panang og kylling · Bilka280 g33,95 kr121,25 kr/kg
- Forårsruller m. panang og kylling · Føtex280 g33,95 kr121,25 kr/kg
- Forårsruller m. panang og kylling · Netto280 g33,95 kr121,25 kr/kg
- Forårsruller m. oksekød og grøntsager · Bilka600 g34,95 kr58,25 kr/kg
- IRMA FORÅRSRULLER MED KYLLING 400G · Kvickly400 g35,00 kr87,50 kr/kg
- IRMA FORÅRSRULLER MED OKSEKØD 400G · Kvickly400 g35,00 kr87,50 kr/kg
- IRMA FORÅRSRULLER MED KYLLING 400G · SuperBrugsen400 g35,00 kr87,50 kr/kg
- IRMA FORÅRSRULLER MED OKSEKØD 400G · SuperBrugsen400 g35,00 kr87,50 kr/kg
- FORÅRSRULLER · REMA 1000800 g35,25 kr44,06 kr/kg
- Daloon classic forårsruller pande 720g · Netto720 g35,25 kr48,96 kr/kg
- Forårsruller m. oksekød og grøntsager · Føtex600 g38,45 kr64,08 kr/kg
- Forårsruller Classic 8 Stk · MENY800 g42,95 kr53,69 kr/kg
- Forårsruller Classic 8 Stk · Spar800 g43,95 kr54,94 kr/kg
- Forårsruller Classic 8 Stk · Min Købmand800 g44,95 kr56,19 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Forårsruller m. oksekød og grøntsager hos Netto koster 35.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 4. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (30. september), hvilket dækker over en periode på 515 dage. Gennemsnitsprisen for Forårsruller m. oksekød og grøntsager hos Netto er 35.81 kr og varierer fra 25.00 kr til 39.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 515 dage har Goma registreret prisdata for Forårsruller m. oksekød og grøntsager hos Netto i 509 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Forårsruller m. oksekød og grøntsager været markeret som tilbud 14 dage hos Netto, hvilket betyder, at varen er på tilbud 4% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 515 dage kan vi se følgende mønstre: Forårsruller m. oksekød og grøntsager har været på tilbud hos Netto i marts og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 184 dage mellem hver tilbudsperiode. Forårsruller m. oksekød og grøntsager er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 6 dage siden varen sidst var på tilbud hos Netto, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.