Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi157 kcalFedt6,4 gSukker2 gProtein4,3 g
| Energi | 658 kJ / 157 kcal |
|---|---|
| Fedt | 6,4 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,9 g |
| Kulhydrat | 19,7 g |
| - heraf sukkerarter | 2 g |
| Kostfibre | 1,8 g |
| Protein | 4,3 g |
| Salt | 1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 37,5%
- Kulhydrat
- 51,3%
- Protein
- 11,2%
IngredienserVis mereVis mindre
Hvidkål (50 %), HVEDEMEL, vand, rapsolie, rismel, champignon (3 %), løg (3 %), oksekød (3 %), majsstivelse, tekstureret hvedeprotein (HVEDEGLUTEN, HVEDEMEL, farvestof (ammoniseret karamel)), soyasauce (vand, SOJABØNNER, salt, HVEDEMEL), vallepulver (fra MÆLK), modificeret stivelse, oksebouillon (oksekød, vand, salt), salt, krydderier, ÆGGEPULVER, sojasaucepulver (SOJABØNNER, HVEDE, salt), hvidløg, fortykningsmiddel (guargummi), glucosesirup, løgpulver.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Classic forårsrulle · Nemlig6 stk24,47 kr4,08 kr/stk
- Forårsruller m. oksekød og grøntsager · Bilka600 g34,95 kr58,25 kr/kg
- CLASSIC FORÅRSULLE · REMA 1000600 g34,95 kr58,25 kr/kg
- Forårsruller m. oksekød og grøntsager · Føtex600 g38,45 kr64,08 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Forårsruller m. grøntsager · Bilka400 g19,99 kr49,97 kr/kg
- Forårsruller m. grøntsager · Føtex400 g19,99 kr49,97 kr/kg
- Forårsruller m. oksekød · Nemlig8 stk24,68 kr3,09 kr/stk
- SPRING ROLLS · REMA 1000170 g24,95 kr146,76 kr/kg
- Forårsruller m. oksekød · Nemlig6 stk29,58 kr4,93 kr/stk
- Miniruller m. oksekød · Nemlig16 stk30,98 kr1,94 kr/stk
- Forårsruller m. grøntsager · Nemlig6 stk33,08 kr5,51 kr/stk
- Forårsruller m. panang og kylling · Bilka280 g33,95 kr121,25 kr/kg
- Forårsruller m. panang og kylling · Føtex280 g33,95 kr121,25 kr/kg
- Forårsruller m. panang og kylling · Netto280 g33,95 kr121,25 kr/kg
- IRMA FORÅRSRULLER MED KYLLING 400G · Kvickly400 g35,00 kr87,50 kr/kg
- IRMA FORÅRSRULLER MED OKSEKØD 400G · Kvickly400 g35,00 kr87,50 kr/kg
- IRMA FORÅRSRULLER MED KYLLING 400G · SuperBrugsen400 g35,00 kr87,50 kr/kg
- IRMA FORÅRSRULLER MED OKSEKØD 400G · SuperBrugsen400 g35,00 kr87,50 kr/kg
- FORÅRSRULLER · REMA 1000800 g35,25 kr44,06 kr/kg
- Daloon classic forårsruller pande 720g · Netto720 g35,25 kr48,96 kr/kg
- Forårsruller m. oksekød og grøntsager · Netto800 g35,25 kr44,06 kr/kg
- Forårsruller m. oksekød og grøntsager · Føtex800 g38,78 kr48,48 kr/kg
- Forårsruller Classic 8 Stk · MENY800 g42,95 kr53,69 kr/kg
- Forårsruller Classic 8 Stk · Spar800 g43,95 kr54,94 kr/kg
- Forårsruller Classic 8 Stk · Min Købmand800 g44,95 kr56,19 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Forårsruller m. oksekød og grøntsager hos Bilka koster 34.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 16. marts 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (30. september), hvilket dækker over en periode på 564 dage. Gennemsnitsprisen for Forårsruller m. oksekød og grøntsager hos Bilka er 33.44 kr og varierer fra 25.00 kr til 39.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 564 dage har Goma registreret prisdata for Forårsruller m. oksekød og grøntsager hos Bilka i 518 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 92% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Forårsruller m. oksekød og grøntsager været markeret som tilbud 72 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 20% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 564 dage kan vi se følgende mønstre: Forårsruller m. oksekød og grøntsager har været på tilbud hos Bilka i marts, april, juni, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 11 dage. Der går typisk 43 dage mellem hver tilbudsperiode. Forårsruller m. oksekød og grøntsager er ofte på tilbud (20% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 49 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.