
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi127 kcalFedt2,4 gSukker1,9 gProtein4,5 g
| Energi | 533 kJ / 127 kcal |
|---|---|
| Fedt | 2,4 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,5 g |
| Kulhydrat | 21 g |
| - heraf sukkerarter | 1,9 g |
| Kostfibre | 1,9 g |
| Protein | 4,5 g |
| Salt | 1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 17,5%
- Kulhydrat
- 68%
- Protein
- 14,6%
IngredienserVis mereVis mindre
Hvidkål (47 %), HVEDEMEL , vand, champignon (4 %), Oksekød (3 %), tekstureret hvedeprotein ( HVEDEGLUTEN , HVEDEMEL , farvestof (ammoniseret karamel)), majsstivelse, sojasauce (vand, SOJABØNNER , salt, HVEDEMEL ), rapsolie, vallepulver (fra MÆLK ), modificeret stivelse, løg (1 %), salt, oksebouillon (oksekød, vand, salt), ÆGGEPULVER , hvidløg, glucosesirup, kødekstrakt, sojasaucepulver ( SOJABØNNER , HVEDE , salt), stabilisator (xanthangummi), løgpulver, gærekstrakt, krydderiekstrakter (indeholder SELLERI ).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- FORÅRSRULLER · REMA 1000800 g35,25 kr44,06 kr/kg
- Forårsruller Classic 8 Stk · MENY800 g42,95 kr53,69 kr/kg
- Forårsruller Classic 8 Stk · Spar800 g43,95 kr54,94 kr/kg
- Forårsruller Classic 8 Stk · Min Købmand800 g44,95 kr56,19 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Forårsruller m. grøntsager · Bilka400 g19,99 kr49,97 kr/kg
- Forårsruller m. grøntsager · Føtex400 g19,99 kr49,97 kr/kg
- Forårsruller m. oksekød · Nemlig8 stk24,68 kr3,09 kr/stk
- SPRING ROLLS · REMA 1000170 g24,95 kr146,76 kr/kg
- Forårsruller m. oksekød · Nemlig6 stk29,58 kr4,93 kr/stk
- Miniruller m. oksekød · Nemlig16 stk30,98 kr1,94 kr/stk
- Forårsruller m. grøntsager · Nemlig6 stk33,08 kr5,51 kr/stk
- Forårsruller m. panang og kylling · Bilka280 g33,95 kr121,25 kr/kg
- Forårsruller m. panang og kylling · Føtex280 g33,95 kr121,25 kr/kg
- Forårsruller m. panang og kylling · Netto280 g33,95 kr121,25 kr/kg
- Forårsruller m. oksekød og grøntsager · Bilka600 g34,95 kr58,25 kr/kg
- IRMA FORÅRSRULLER MED KYLLING 400G · Kvickly400 g35,00 kr87,50 kr/kg
- IRMA FORÅRSRULLER MED OKSEKØD 400G · Kvickly400 g35,00 kr87,50 kr/kg
- IRMA FORÅRSRULLER MED KYLLING 400G · SuperBrugsen400 g35,00 kr87,50 kr/kg
- IRMA FORÅRSRULLER MED OKSEKØD 400G · SuperBrugsen400 g35,00 kr87,50 kr/kg
- Daloon classic forårsruller pande 720g · Netto720 g35,25 kr48,96 kr/kg
- Forårsruller m. oksekød og grøntsager · Netto800 g35,25 kr44,06 kr/kg
- Forårsruller m. oksekød og grøntsager · Føtex600 g38,45 kr64,08 kr/kg
- Forårsruller m. oksekød og grøntsager · Føtex800 g38,78 kr48,48 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
FORÅRSRULLER hos REMA 1000 koster 35.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. januar 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 614 dage. Gennemsnitsprisen for FORÅRSRULLER hos REMA 1000 er 35.10 kr og varierer fra 25.00 kr til 36.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 614 dage har Goma registreret prisdata for FORÅRSRULLER hos REMA 1000 i 578 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har FORÅRSRULLER været markeret som tilbud 28 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 8% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 614 dage kan vi se følgende mønstre: FORÅRSRULLER har været på tilbud hos REMA 1000 i februar, marts, april og juli. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 51 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 69 dage siden varen sidst var på tilbud hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.