
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi149 kcalFedt4,3 gSukker4,3 gProtein5,9 g
| Energi | 625 kJ / 149 kcal |
|---|---|
| Fedt | 4,3 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 3,5 g |
| Kulhydrat | 21 g |
| - heraf sukkerarter | 4,3 g |
| Kostfibre | 1,1 g |
| Protein | 5,9 g |
| Salt | 0,6 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 26,5%
- Kulhydrat
- 57,4%
- Protein
- 16,1%
IngredienserVis mereVis mindre
50 % kogt jasminris (vand, jasminris, solsikkeolie), 32 % panang karrysauce (kokosekstrakt, vand, sukker, tørret rød chili, salt, ansjosekstrakt (indeholder fisk ), kokossukker, hvidløg, citrongræs, skalotteløg, majsstivelse, rød chili, galangarod, limeblade, dextrose, spidskommenpulver, limeskal, korianderfrø, korianderrod, surhedsregulerende middel (E 260)), 18 % kogt kyllingebrystfilet.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- THAIBOX PANANG · REMA 1000350 g29,95 kr85,57 kr/kg
- Kylling i panang sauce · Nemlig350 g29,95 kr85,57 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- COOP PANANG KARRY KYLLING 350 G · Kvickly350 g20,00 kr57,14 kr/kg
- STEFF-H PANANG M/KYLLING · Løvbjerg300 g20,00 kr66,67 kr/kg
- COOP PANANG KARRY KYLLING 350 G · SuperBrugsen350 g20,00 kr57,14 kr/kg
- COOP PANANG KARRY KYLLING · 365discount350 g22,00 kr62,86 kr/kg
- Kylling i panangkarry m. jasminris medium · Bilka350 g28,95 kr82,71 kr/kg
- Kylling i panangkarry m. jasminris medium · Føtex350 g29,00 kr82,86 kr/kg
- Plantebasseret Panang Curry · Føtex350 g29,00 kr82,86 kr/kg
- Plantebasseret Panang Curry · Bilka350 g30,00 kr85,71 kr/kg
- Panang Curry (plantebaseret) · Nemlig350 g35,75 kr102,14 kr/kg
- Red curry, Gestus · Wolt Market450 g43,50 kr96,67 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
THAIBOX PANANG hos REMA 1000 koster 29.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. januar 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 614 dage. Gennemsnitsprisen for THAIBOX PANANG hos REMA 1000 er 26.76 kr og varierer fra 18.00 kr til 29.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 614 dage har Goma registreret prisdata for THAIBOX PANANG hos REMA 1000 i 580 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har THAIBOX PANANG været markeret som tilbud 72 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 20% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 614 dage kan vi se følgende mønstre: THAIBOX PANANG har været på tilbud hos REMA 1000 i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Der går typisk 26 dage mellem hver tilbudsperiode. THAIBOX PANANG er ofte på tilbud (20% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 6 dage siden varen sidst var på tilbud hos REMA 1000, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.