Bilka
Kitchen Joy
Kylling i panangkarry m. jasminris medium
350 g
82,71 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi152 kcalFedt4,6 gSukker3,7 gProtein6,1 g
| Energi | 638 kJ / 152 kcal |
|---|---|
| Fedt | 4,6 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 3,6 g |
| Kulhydrat | 21 g |
| - heraf sukkerarter | 3,7 g |
| Kostfibre | 0,9 g |
| Protein | 6,1 g |
| Salt | 0,6 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 27,6%
- Kulhydrat
- 56,1%
- Protein
- 16,3%
IngredienserVis mereVis mindre
50% kogte jasminris (vand, jasminris, solsikkeolie), 19% kokosekstrakt, 18% kogt kyllingekød, vand, sukker, rød chili, salt, ansjosekstrakt (FISK), kokossukker, hvidløg, citrongræs, skalotteløg, majsstivelse, stor galanga, kaffir limeblad, dekstrose, spidskommen, kaffir limeskal, korianderfrø, korianderrod, surhedsregulerende middel (E260).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kylling i panangkarry m. jasminris medium · Bilka350 g28,95 kr82,71 kr/kg
- Kylling i panangkarry m. jasminris medium · Netto350 g28,95 kr82,71 kr/kg
- Kylling i panangkarry m. jasminris medium · Føtex350 g29,00 kr82,86 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- COOP PANANG KARRY KYLLING · 365discount350 g18,00 kr51,43 kr/kg
- COOP PANANG KARRY KYLLING 350 G · Kvickly350 g20,00 kr57,14 kr/kg
- STEFF-H PANANG M/KYLLING · Løvbjerg300 g20,00 kr66,67 kr/kg
- COOP PANANG KARRY KYLLING 350 G · SuperBrugsen350 g20,00 kr57,14 kr/kg
- Plantebasseret Panang Curry · Føtex350 g29,00 kr82,86 kr/kg
- THAIBOX PANANG · REMA 1000350 g29,95 kr85,57 kr/kg
- Kylling i panang sauce · Nemlig350 g29,95 kr85,57 kr/kg
- Plantebasseret Panang Curry · Bilka350 g30,00 kr85,71 kr/kg
- Panang Curry (plantebaseret) · Nemlig350 g35,75 kr102,14 kr/kg
- Red curry, Gestus · Wolt Market450 g43,50 kr96,67 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kylling i panangkarry m. jasminris medium hos Bilka koster 28.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 15. april 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 534 dage. Gennemsnitsprisen for Kylling i panangkarry m. jasminris medium hos Bilka er 27.57 kr og varierer fra 20.00 kr til 33.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 534 dage har Goma registreret prisdata for Kylling i panangkarry m. jasminris medium hos Bilka i 534 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Kylling i panangkarry m. jasminris medium været markeret som tilbud 125 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 34% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 534 dage kan vi se følgende mønstre: Kylling i panangkarry m. jasminris medium har været på tilbud hos Bilka i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, oktober og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 13 dage. Der går typisk 22 dage mellem hver tilbudsperiode. Kylling i panangkarry m. jasminris medium er ofte på tilbud (34% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 42 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.