Netto
Kitchen Joy
Kylling i panangkarry m. jasminris medium
350 g
82,71 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi152 kcalFedt4,6 gSukker3,7 gProtein6,1 g
| Energi | 638 kJ / 152 kcal |
|---|---|
| Fedt | 4,6 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 3,6 g |
| Kulhydrat | 21 g |
| - heraf sukkerarter | 3,7 g |
| Kostfibre | 0,9 g |
| Protein | 6,1 g |
| Salt | 0,6 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 27,6%
- Kulhydrat
- 56,1%
- Protein
- 16,3%
IngredienserVis mereVis mindre
50% kogte jasminris (vand, jasminris, solsikkeolie), 19% kokosekstrakt, 18% kogt kyllingekød, vand, sukker, rød chili, salt, ansjosekstrakt (FISK), kokossukker, hvidløg, citrongræs, skalotteløg, majsstivelse, stor galanga, kaffir limeblad, dekstrose, spidskommen, kaffir limeskal, korianderfrø, korianderrod, surhedsregulerende middel (E260).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kylling i panangkarry m. jasminris medium · Netto350 g28,95 kr82,71 kr/kg
- Kylling i panangkarry m. jasminris medium · Bilka350 g28,95 kr82,71 kr/kg
- Kylling i panangkarry m. jasminris medium · Føtex350 g29,00 kr82,86 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- COOP PANANG KARRY KYLLING · 365discount350 g18,00 kr51,43 kr/kg
- COOP PANANG KARRY KYLLING 350 G · Kvickly350 g20,00 kr57,14 kr/kg
- STEFF-H PANANG M/KYLLING · Løvbjerg300 g20,00 kr66,67 kr/kg
- COOP PANANG KARRY KYLLING 350 G · SuperBrugsen350 g20,00 kr57,14 kr/kg
- Plantebasseret Panang Curry · Føtex350 g29,00 kr82,86 kr/kg
- THAIBOX PANANG · REMA 1000350 g29,95 kr85,57 kr/kg
- Kylling i panang sauce · Nemlig350 g29,95 kr85,57 kr/kg
- Plantebasseret Panang Curry · Bilka350 g30,00 kr85,71 kr/kg
- Panang Curry (plantebaseret) · Nemlig350 g35,75 kr102,14 kr/kg
- Red curry, Gestus · Wolt Market450 g43,50 kr96,67 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kylling i panangkarry m. jasminris medium hos Netto koster 28.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 4. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (30. september), hvilket dækker over en periode på 515 dage. Gennemsnitsprisen for Kylling i panangkarry m. jasminris medium hos Netto er 27.02 kr og varierer fra 15.00 kr til 33.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 515 dage har Goma registreret prisdata for Kylling i panangkarry m. jasminris medium hos Netto i 502 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 97% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Kylling i panangkarry m. jasminris medium været markeret som tilbud 56 dage hos Netto, hvilket betyder, at varen er på tilbud 15% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 515 dage kan vi se følgende mønstre: Kylling i panangkarry m. jasminris medium har været på tilbud hos Netto i januar, februar, april, maj, juli, august, oktober og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 38 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 41 dage siden varen sidst var på tilbud hos Netto, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.