Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi149 kcalFedt4,4 gSukker4,9 gProtein4,4 g
| Energi | 627 kJ / 149 kcal |
|---|---|
| Fedt | 4,4 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 3,8 g |
| Kulhydrat | 22 g |
| - heraf sukkerarter | 4,9 g |
| Kostfibre | 1,7 g |
| Protein | 4,4 g |
| Salt | 0,7 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 27,3%
- Kulhydrat
- 60,6%
- Protein
- 12,1%
IngredienserVis mereVis mindre
50 % kogte jasminris (vand, jasminris, solsikkeolie), 19 % kokosekstrakt, 18 % HVEDE/hvete-SOJA/soya-produkt (vand, 2 % HVEDE-/HVETEGLUTEN, 2 % SOJA-/SOYAPROTEINISOLAT, 1 % affedtet SOJA-/SOYAMEL, SOJAOLIE, sukker, salt, emulgator (E 322)), vand, tørret/tørket rød chili, sukker, SOJASAUCE/soyasaus (SOJA-/SOYABØNNER, HVEDE/HVETE, salt, sukker), kokossukker, hvidløg, citrongræs, salt, skalotteløg, majsstivelse, rød chili, galangarod, makrut/papeda limeblade, spidskommen, gærekstrakt, makrut/papeda limeskal, korianderfrø, korianderrod.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Plantebasseret Panang Curry · Føtex350 g29,00 kr82,86 kr/kg
- Plantebasseret Panang Curry · Bilka350 g30,00 kr85,71 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- COOP PANANG KARRY KYLLING · 365discount350 g18,00 kr51,43 kr/kg
- COOP PANANG KARRY KYLLING 350 G · Kvickly350 g20,00 kr57,14 kr/kg
- STEFF-H PANANG M/KYLLING · Løvbjerg300 g20,00 kr66,67 kr/kg
- COOP PANANG KARRY KYLLING 350 G · SuperBrugsen350 g20,00 kr57,14 kr/kg
- Kylling i panangkarry m. jasminris medium · Bilka350 g28,95 kr82,71 kr/kg
- Kylling i panangkarry m. jasminris medium · Netto350 g28,95 kr82,71 kr/kg
- Kylling i panangkarry m. jasminris medium · Føtex350 g29,00 kr82,86 kr/kg
- THAIBOX PANANG · REMA 1000350 g29,95 kr85,57 kr/kg
- Kylling i panang sauce · Nemlig350 g29,95 kr85,57 kr/kg
- Panang Curry (plantebaseret) · Nemlig350 g35,75 kr102,14 kr/kg
- Red curry, Gestus · Wolt Market450 g43,50 kr96,67 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Plantebasseret Panang Curry hos Bilka koster 30.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 16. marts 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 564 dage. Gennemsnitsprisen for Plantebasseret Panang Curry hos Bilka er 29.87 kr og varierer fra 20.00 kr til 33.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 564 dage har Goma registreret prisdata for Plantebasseret Panang Curry hos Bilka i 532 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Plantebasseret Panang Curry været markeret som tilbud 125 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 34% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 564 dage kan vi se følgende mønstre: Plantebasseret Panang Curry har været på tilbud hos Bilka i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, oktober og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 13 dage. Der går typisk 22 dage mellem hver tilbudsperiode. Plantebasseret Panang Curry er ofte på tilbud (34% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 42 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.