
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi152 kcalFedt4,6 gSukker3,7 gProtein6,1 g
| Energi | 638 kJ / 152 kcal |
|---|---|
| Fedt | 4,6 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 3,6 g |
| Kulhydrat | 21 g |
| - heraf sukkerarter | 3,7 g |
| Kostfibre | 0,9 g |
| Protein | 6,1 g |
| Salt | 0,6 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 27,6%
- Kulhydrat
- 56,1%
- Protein
- 16,3%
IngredienserVis mereVis mindre
50% kogte jasminris (vand, jasminris, solsikkeolie), 19% kokosekstrakt, 18% kogt kyllingekød, vand, sukker, rød chili, salt, ansjosekstrakt (FISK), kokossukker, hvidløg, citrongræs, skalotteløg, majsstivelse, stor galanga, kaffir limeblad, dekstrose, spidskommen, kaffir limeskal, korianderfrø, korianderrod, surhedsregulerende middel (E260).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kylling i panang sauce · Nemlig350 g29,95 kr85,57 kr/kg
- THAIBOX PANANG · REMA 1000350 g29,95 kr85,57 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- COOP PANANG KARRY KYLLING · 365discount350 g18,00 kr51,43 kr/kg
- COOP PANANG KARRY KYLLING 350 G · Kvickly350 g20,00 kr57,14 kr/kg
- STEFF-H PANANG M/KYLLING · Løvbjerg300 g20,00 kr66,67 kr/kg
- COOP PANANG KARRY KYLLING 350 G · SuperBrugsen350 g20,00 kr57,14 kr/kg
- Kylling i panangkarry m. jasminris medium · Bilka350 g28,95 kr82,71 kr/kg
- Kylling i panangkarry m. jasminris medium · Netto350 g28,95 kr82,71 kr/kg
- Kylling i panangkarry m. jasminris medium · Føtex350 g29,00 kr82,86 kr/kg
- Plantebasseret Panang Curry · Føtex350 g29,00 kr82,86 kr/kg
- Plantebasseret Panang Curry · Bilka350 g30,00 kr85,71 kr/kg
- Panang Curry (plantebaseret) · Nemlig350 g35,75 kr102,14 kr/kg
- Red curry, Gestus · Wolt Market450 g43,50 kr96,67 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kylling i panang sauce hos Nemlig koster 29.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 467 dage. Gennemsnitsprisen for Kylling i panang sauce hos Nemlig er 26.89 kr og varierer fra 17.00 kr til 29.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 467 dage har Goma registreret prisdata for Kylling i panang sauce hos Nemlig i 458 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 98% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Kylling i panang sauce været markeret som tilbud 55 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 15% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 467 dage kan vi se følgende mønstre: Kylling i panang sauce har været på tilbud hos Nemlig i januar, marts, maj, juni, juli, august, september og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 43 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 18 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.