Føtex
Kitchen Joy
Plantebasseret Panang Curry
350 g
82,86 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi149 kcalFedt4,4 gSukker4,9 gProtein4,4 g
| Energi | 627 kJ / 149 kcal |
|---|---|
| Fedt | 4,4 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 3,8 g |
| Kulhydrat | 22 g |
| - heraf sukkerarter | 4,9 g |
| Kostfibre | 1,7 g |
| Protein | 4,4 g |
| Salt | 0,7 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 27,3%
- Kulhydrat
- 60,6%
- Protein
- 12,1%
IngredienserVis mereVis mindre
50 % kogte jasminris (vand, jasminris, solsikkeolie), 19 % kokosekstrakt, 18 % HVEDE/hvete-SOJA/soya-produkt (vand, 2 % HVEDE-/HVETEGLUTEN, 2 % SOJA-/SOYAPROTEINISOLAT, 1 % affedtet SOJA-/SOYAMEL, SOJAOLIE, sukker, salt, emulgator (E 322)), vand, tørret/tørket rød chili, sukker, SOJASAUCE/soyasaus (SOJA-/SOYABØNNER, HVEDE/HVETE, salt, sukker), kokossukker, hvidløg, citrongræs, salt, skalotteløg, majsstivelse, rød chili, galangarod, makrut/papeda limeblade, spidskommen, gærekstrakt, makrut/papeda limeskal, korianderfrø, korianderrod.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Plantebasseret Panang Curry · Føtex350 g29,00 kr82,86 kr/kg
- Plantebasseret Panang Curry · Bilka350 g30,00 kr85,71 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- COOP PANANG KARRY KYLLING 350 G · Kvickly350 g20,00 kr57,14 kr/kg
- STEFF-H PANANG M/KYLLING · Løvbjerg300 g20,00 kr66,67 kr/kg
- COOP PANANG KARRY KYLLING 350 G · SuperBrugsen350 g20,00 kr57,14 kr/kg
- COOP PANANG KARRY KYLLING · 365discount350 g22,00 kr62,86 kr/kg
- Kylling i panangkarry m. jasminris medium · Bilka350 g28,95 kr82,71 kr/kg
- Kylling i panangkarry m. jasminris medium · Føtex350 g29,00 kr82,86 kr/kg
- THAIBOX PANANG · REMA 1000350 g29,95 kr85,57 kr/kg
- Kylling i panang sauce · Nemlig350 g29,95 kr85,57 kr/kg
- Panang Curry (plantebaseret) · Nemlig350 g35,75 kr102,14 kr/kg
- Red curry, Gestus · Wolt Market450 g43,50 kr96,67 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Plantebasseret Panang Curry hos Føtex koster 29.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 517 dage. Gennemsnitsprisen for Plantebasseret Panang Curry hos Føtex er 30.47 kr og varierer fra 20.00 kr til 34.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 517 dage har Goma registreret prisdata for Plantebasseret Panang Curry hos Føtex i 421 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 81% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Plantebasseret Panang Curry været markeret som tilbud 91 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 25% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 517 dage kan vi se følgende mønstre: Plantebasseret Panang Curry har været på tilbud hos Føtex i januar, marts, maj, juni, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 9 dage. Der går typisk 30 dage mellem hver tilbudsperiode. Plantebasseret Panang Curry er ofte på tilbud (25% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 22 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex.