
REMA 1000
LUSH & ZIN PRIMITIVO
PASQUA DESIRE 13,5%
75 cl
Tilbuddet udløber lørdag
78,67 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi85 kcalFedt0,5 gSukker1,5 gProtein0,5 g
| Energi | 358 kJ / 85 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 2,2 g |
| - heraf sukkerarter | 1,5 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 29,4%
- Kulhydrat
- 57,5%
- Protein
- 13,1%
IngredienserVis mereVis mindre
Druer, koncentreret druemost, konserveringsmidler ( SULFITTER , dimethyldicarbonat), stabilisatorer (gummi arabicum).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- PASQUA DESIRE 13,5% · REMA 100075 cl59,00 kr78,67 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- PAVONERO PRIMITIVO MANDURIA IT 14,5% · Brugsen75 cl35,00 kr46,67 kr/liter
- Primitivo Puglia · Føtex75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- ALFREDO PRIMITIVO · Kvickly75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- Primitivo Puglia · Netto75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- ALFREDO PRIMITIVO · SuperBrugsen75 cl45,00 kr60,00 kr/liter
- M.trajone Negroamaro-primi · Spar75 cl49,00 kr65,33 kr/liter
- RAGNATELA 13,5% · REMA 100075 cl50,00 kr66,67 kr/liter
- Primotivo · Bilka75 cl55,00 kr73,33 kr/liter
- RAGNATELA PRIMITIVO 14% · REMA 100075 cl65,00 kr86,67 kr/liter
- Primitivo Di Manduria D.O.C · Bilka75 cl69,00 kr92,00 kr/liter
- Trajone Negro-primt 2025I · Min Købmand75 cl76,95 kr102,60 kr/liter
- Primitivo Puglia · Bilka75 cl77,60 kr103,47 kr/liter
- Primitivo di Manduria · Netto75 cl79,00 kr105,33 kr/liter
- M.Trajone Negroamaro-Primi · MENY75 cl84,95 kr113,27 kr/liter
- Trajone Pri Manduria22 14A · MENY75 cl85,95 kr114,60 kr/liter
- Primitivo Di Manduria · Bilka75 cl87,48 kr116,64 kr/liter
- Secondo Piano Primitivo 23 · Min Købmand75 cl89,95 kr119,93 kr/liter
- Puglia Primitivo · Bilka75 cl91,63 kr122,17 kr/liter
- Primotivo · Føtex75 cl99,00 kr132,00 kr/liter
- AMARAMA PRIMITIVO PUGLIEN IT 75 CL 15,0% · Kvickly75 cl99,00 kr132,00 kr/liter
- Primitivo Negroamaro · Netto75 cl99,00 kr132,00 kr/liter
- AMARAMA PRIMITIVO PUGLIEN IT 75 CL 15,0% · SuperBrugsen75 cl99,00 kr132,00 kr/liter
- Gran Sarone Di Manduria · MENY75 cl99,95 kr133,27 kr/liter
- Primitivo IGP Puglia øko · Bilka75 cl109,00 kr145,33 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
PASQUA DESIRE 13,5% hos REMA 1000 koster typisk 75.00 kr, men er lige nu på tilbud til 59.00 kr, hvilket giver en besparelse på 21%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 6. august 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 57 dage. Gennemsnitsprisen for PASQUA DESIRE 13,5% hos REMA 1000 er 73.62 kr og varierer fra 59.00 kr til 75.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 57 dage har Goma registreret prisdata for PASQUA DESIRE 13,5% hos REMA 1000 i 58 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 58 prisregistreringer har PASQUA DESIRE 13,5% været markeret som tilbud 5 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 9% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 57 dage kan vi se følgende mønstre: PASQUA DESIRE 13,5% har været på tilbud hos REMA 1000 i august og oktober. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 2 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 1 dag og forventes at slutte om 30 dage (lørdag). Der går typisk 20 dage mellem hver tilbudsperiode.