Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi270 kcalFedt5 gSukker5,2 gProtein9,5 g
| Energi | 1.139 kJ / 270 kcal |
|---|---|
| Fedt | 5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,8 g |
| Kulhydrat | 45 g |
| - heraf sukkerarter | 5,2 g |
| Protein | 9,5 g |
| Salt | 1,8 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 17,1%
- Kulhydrat
- 68,4%
- Protein
- 14,4%
IngredienserVis mereVis mindre
HVEDEMEL, 34 % surdej (HVEDEMEL, vand), vand, ekstra jomfruolivenolie, mikrofiltreret havvand, havsalt tilsat jod, flagesalt, HVEDEKIM, naturlig olivenoliearoma, konserveringsmidler (E 282, E 200). Kan indeholde spor af soja, mælk og sesamfrø.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Surdejs focaccia · Netto250 g19,95 kr79,80 kr/kg
- Surdejs focaccia · Bilka250 g25,25 kr101,00 kr/kg
- Surdejs focaccia · Føtex250 g26,25 kr105,00 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Focaccia øko · Bilka500 g15,00 kr30,00 kr/kg
- FOCACCIA · REMA 1000300 g16,00 kr53,33 kr/kg
- Focaccia m. oliven · Bilka280 g18,00 kr64,29 kr/kg
- Focaccia m. rosmarin og havsalt · Bilka450 g20,00 kr44,44 kr/kg
- Focaccia m. rosmarin og havsalt · Føtex450 g20,00 kr44,44 kr/kg
- Bakersfield focaccia havsalt/rosmar 280g · Netto280 g20,25 kr72,32 kr/kg
- Bakersfield focaccia m. oliven 280g · Netto280 g20,25 kr72,32 kr/kg
- Focaccine m. rosmarin · Nemlig200 g21,25 kr106,25 kr/kg
- Focaccine m. olivenolie · Nemlig200 g21,25 kr106,25 kr/kg
- Focaccia m. oliven · Føtex280 g21,95 kr78,39 kr/kg
- Focaccia øko. · Nemlig500 g27,25 kr54,50 kr/kg
- ØKO IRMA FOCACCIA 285 G · Kvickly285 g29,00 kr101,75 kr/kg
- ØKO IRMA FOCACCIA 285 G · SuperBrugsen285 g29,00 kr101,75 kr/kg
- Focaccia gourmet m. oliven, Deli Drengene · Wolt Market100 g31,50 kr315,00 kr/kg
- Mini foccacia · Nemlig180 g31,84 kr176,89 kr/kg
- Focaccia glutenfri · Bilka170 g34,95 kr205,59 kr/kg
- Focaccia glutenfri · Føtex170 g34,95 kr205,59 kr/kg
- Gestus Focaccia Kyl.Urter · MENY235 g34,95 kr148,72 kr/kg
- Focaccia øko. · Nemlig285 g34,95 kr122,63 kr/kg
- Il F. Focaccia Øko · MENY285 stk39,95 kr0,14 kr/stk
- Focaccia · Nemlig400 g40,00 kr100,00 kr/kg
- Focacciabrød · Nemlig340 g47,25 kr138,97 kr/kg
- Schiacciata · Nemlig4 stk52,50 kr13,13 kr/stk
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Surdejs focaccia hos Bilka koster 25.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. marts 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 555 dage. Gennemsnitsprisen for Surdejs focaccia hos Bilka er 26.11 kr og varierer fra 25.25 kr til 99.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 555 dage har Goma registreret prisdata for Surdejs focaccia hos Bilka i 535 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 96% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Surdejs focaccia været markeret som tilbud 86 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 24% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 555 dage kan vi se følgende mønstre: Surdejs focaccia har været på tilbud hos Bilka i februar, marts, april, maj, juni, juli, august, oktober og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 21 dage mellem hver tilbudsperiode. Surdejs focaccia er ofte på tilbud (24% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 57 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.