
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi435 kcalFedt13,4 gSukker2,3 gProtein10 g
| Energi | 1.830 kJ / 435 kcal |
|---|---|
| Fedt | 13,4 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1,1 g |
| Kulhydrat | 67 g |
| - heraf sukkerarter | 2,3 g |
| Kostfibre | 3,2 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 2,9 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 28,1%
- Kulhydrat
- 62,5%
- Protein
- 9,3%
IngredienserVis mereVis mindre
Focaccine med rosmarin. HVEDEMEL, solsikkeolie, salt, ekstra jomfru olivenolie, rosmarin (0,8%), ølgær, MALT (HVEDE). Kan indeholde spor af mælk og sesamfrø.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Focaccine m. rosmarin · Nemlig200 g21,25 kr106,25 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Focaccia øko · Bilka500 g15,00 kr30,00 kr/kg
- FOCACCIA · REMA 1000300 g16,00 kr53,33 kr/kg
- Focaccia m. oliven · Bilka280 g18,00 kr64,29 kr/kg
- Surdejs focaccia · Netto250 g19,95 kr79,80 kr/kg
- Focaccia m. rosmarin og havsalt · Bilka450 g20,00 kr44,44 kr/kg
- Focaccia m. rosmarin og havsalt · Føtex450 g20,00 kr44,44 kr/kg
- Bakersfield focaccia havsalt/rosmar 280g · Netto280 g20,25 kr72,32 kr/kg
- Bakersfield focaccia m. oliven 280g · Netto280 g20,25 kr72,32 kr/kg
- Focaccine m. olivenolie · Nemlig200 g21,25 kr106,25 kr/kg
- Focaccia m. oliven · Føtex280 g21,95 kr78,39 kr/kg
- Surdejs focaccia · Bilka250 g25,25 kr101,00 kr/kg
- Surdejs focaccia · Føtex250 g26,25 kr105,00 kr/kg
- Focaccia øko. · Nemlig500 g27,25 kr54,50 kr/kg
- ØKO IRMA FOCACCIA 285 G · Kvickly285 g29,00 kr101,75 kr/kg
- ØKO IRMA FOCACCIA 285 G · SuperBrugsen285 g29,00 kr101,75 kr/kg
- Focaccia gourmet m. oliven, Deli Drengene · Wolt Market100 g31,50 kr315,00 kr/kg
- Mini foccacia · Nemlig180 g31,84 kr176,89 kr/kg
- Focaccia glutenfri · Bilka170 g34,95 kr205,59 kr/kg
- Focaccia glutenfri · Føtex170 g34,95 kr205,59 kr/kg
- Gestus Focaccia Kyl.Urter · MENY235 g34,95 kr148,72 kr/kg
- Focaccia øko. · Nemlig285 g34,95 kr122,63 kr/kg
- Il F. Focaccia Øko · MENY285 stk39,95 kr0,14 kr/stk
- Focaccia · Nemlig400 g40,00 kr100,00 kr/kg
- Focacciabrød · Nemlig340 g47,25 kr138,97 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Focaccine m. rosmarin hos Nemlig koster 21.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 468 dage. Gennemsnitsprisen for Focaccine m. rosmarin hos Nemlig er 20.31 kr og varierer fra 15.96 kr til 21.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 468 dage har Goma registreret prisdata for Focaccine m. rosmarin hos Nemlig i 440 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Focaccine m. rosmarin aldrig været markeret som tilbud hos Nemlig.
Focaccine m. rosmarin kan købes hos Nemlig til 21 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 25 alternativer tilgængelige på tværs af 9 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.