
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi244 kcalFedt4 gSukker1,5 gProtein6,7 g
| Energi | 1.020 kJ / 244 kcal |
|---|---|
| Fedt | 4 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,2 g |
| Kulhydrat | 43,3 g |
| - heraf sukkerarter | 1,5 g |
| Kostfibre | 2,7 g |
| Protein | 6,7 g |
| Salt | 1,4 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 15,3%
- Kulhydrat
- 73,4%
- Protein
- 11,4%
IngredienserVis mereVis mindre
HVEDEMEL* (58,8%), vand, hvedesurdej* (HVEDEMEL*, vand, gær) (6,6%), ekstra jomfru olivenolie* (2,9%), FULDKORNSHVEDEMEL*, groft RUGMEL*, lys BYGMALT*, havsalt med jod, tørret persille*, rosmarin*, gær. *=Økologisk.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Focaccia øko. · Nemlig285 g34,95 kr122,63 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Focaccie m. skinke og ost · Netto1 stk12,00 kr12,00 kr/stk
- FOCACCIA · REMA 1000300 g16,00 kr53,33 kr/kg
- Focaccia m. oliven · Bilka280 g18,00 kr64,29 kr/kg
- Surdejs focaccia · Netto250 g19,95 kr79,80 kr/kg
- Focaccia m. rosmarin og havsalt · Bilka450 g20,00 kr44,44 kr/kg
- Focaccia m. rosmarin og havsalt · Føtex450 g20,00 kr44,44 kr/kg
- Bakersfield focaccia havsalt/rosmar 280g · Netto280 g20,25 kr72,32 kr/kg
- Bakersfield focaccia m. oliven 280g · Netto280 g20,25 kr72,32 kr/kg
- Focaccine m. rosmarin · Nemlig200 g21,25 kr106,25 kr/kg
- Focaccine m. olivenolie · Nemlig200 g21,25 kr106,25 kr/kg
- Focaccia m. oliven · Føtex280 g21,95 kr78,39 kr/kg
- Surdejs focaccia · Bilka250 g25,25 kr101,00 kr/kg
- Focaccia øko · Bilka500 g25,95 kr51,90 kr/kg
- Surdejs focaccia · Føtex250 g26,25 kr105,00 kr/kg
- Focaccia øko. · Nemlig500 g27,25 kr54,50 kr/kg
- ØKO IRMA FOCACCIA 285 G · Kvickly285 g29,00 kr101,75 kr/kg
- ØKO IRMA FOCACCIA 285 G · SuperBrugsen285 g29,00 kr101,75 kr/kg
- Focaccia gourmet m. oliven, Deli Drengene · Wolt Market100 g31,50 kr315,00 kr/kg
- Mini foccacia · Nemlig180 g31,84 kr176,89 kr/kg
- Focaccia glutenfri · Bilka170 g34,95 kr205,59 kr/kg
- Focaccia glutenfri · Føtex170 g34,95 kr205,59 kr/kg
- Gestus Focaccia Kyl.Urter · MENY235 g34,95 kr148,72 kr/kg
- Il F. Focaccia Øko · MENY285 stk39,95 kr0,14 kr/stk
- Focaccia · Nemlig400 g40,00 kr100,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Focaccia øko. hos Nemlig koster 34.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (30. september), hvilket dækker over en periode på 467 dage. Gennemsnitsprisen for Focaccia øko. hos Nemlig er 33.76 kr og varierer fra 23.95 kr til 34.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 467 dage har Goma registreret prisdata for Focaccia øko. hos Nemlig i 440 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Focaccia øko. været markeret som tilbud 62 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 17% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 467 dage kan vi se følgende mønstre: Focaccia øko. har været på tilbud hos Nemlig i januar, marts, maj, juni, juli, august, september og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 40 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 4 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.