
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi287 kcalFedt17 gSukker1,1 gProtein9,5 g
| Energi | 1.200 kJ / 287 kcal |
|---|---|
| Fedt | 17 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 3,6 g |
| Kulhydrat | 24 g |
| - heraf sukkerarter | 1,1 g |
| Protein | 9,5 g |
| Salt | 1,5 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 53,3%
- Kulhydrat
- 33,4%
- Protein
- 13,2%
IngredienserVis mereVis mindre
68% Focacciabrød (HVEDEMEL, vand, rapsolie, HVEDEGLUTEN, gær, salt tilsat jod, tørret rosmarin, stabilisatorer (E412, E466), dextrose, emulgatorer (E472e) vegetabilsk olie (E322) af raps), HVEDEMALTMEL, hævemiddel (E341), melbehandlingsmiddel (E300)), 17% stegt kylling (til 100g færdig vare er anvendt: 105g kyllingebrystfilet, raps- og solsikkeolie, kartoffelsti- velse, salt, antioxidant (E331, E301)), 9% urtemayonnaise (rapsolie, vand, pasteuriseret ÆGGEBLOMME, eddike, modificeret stivelse, salt, krydderurter, peberekstrakt, stabilisatorer (E1422, E401, E410, E412), surhedsregulerende midler (E270, E330), konserveringsmidler (E202, E211, E300)), 6% syltet rødløg (rødløg, eddike, sukker, salt) Allergener EU(2003/89/EC) Indeholder: Glutenholdigt korn, Æg Fri for: Krebsdyr, Fisk, Jordnødder/peanuts, Soja, Mælk, Nødder, Selleri, Sennep, Sesamfrø, Svovldioxid og sulfitter, Lupin, Bløddyr
Allergener
Æg, Glutenholdigt korn, Triticale og deres derivater
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Gestus Focaccia Kyl.Urter · MENY235 g34,95 kr148,72 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Focaccie m. skinke og ost · Netto1 stk12,00 kr12,00 kr/stk
- FOCACCIA · REMA 1000300 g16,00 kr53,33 kr/kg
- Focaccia m. oliven · Bilka280 g18,00 kr64,29 kr/kg
- Surdejs focaccia · Netto250 g19,95 kr79,80 kr/kg
- Focaccia m. rosmarin og havsalt · Bilka450 g20,00 kr44,44 kr/kg
- Focaccia m. rosmarin og havsalt · Føtex450 g20,00 kr44,44 kr/kg
- Bakersfield focaccia havsalt/rosmar 280g · Netto280 g20,25 kr72,32 kr/kg
- Bakersfield focaccia m. oliven 280g · Netto280 g20,25 kr72,32 kr/kg
- Focaccine m. rosmarin · Nemlig200 g21,25 kr106,25 kr/kg
- Focaccine m. olivenolie · Nemlig200 g21,25 kr106,25 kr/kg
- Focaccia m. oliven · Føtex280 g21,95 kr78,39 kr/kg
- Surdejs focaccia · Bilka250 g25,25 kr101,00 kr/kg
- Focaccia øko · Bilka500 g25,95 kr51,90 kr/kg
- Surdejs focaccia · Føtex250 g26,25 kr105,00 kr/kg
- Focaccia øko. · Nemlig500 g27,25 kr54,50 kr/kg
- ØKO IRMA FOCACCIA 285 G · Kvickly285 g29,00 kr101,75 kr/kg
- ØKO IRMA FOCACCIA 285 G · SuperBrugsen285 g29,00 kr101,75 kr/kg
- Focaccia gourmet m. oliven, Deli Drengene · Wolt Market100 g31,50 kr315,00 kr/kg
- Mini foccacia · Nemlig180 g31,84 kr176,89 kr/kg
- Focaccia glutenfri · Bilka170 g34,95 kr205,59 kr/kg
- Focaccia glutenfri · Føtex170 g34,95 kr205,59 kr/kg
- Focaccia øko. · Nemlig285 g34,95 kr122,63 kr/kg
- Il F. Focaccia Øko · MENY285 stk39,95 kr0,14 kr/stk
- Focaccia · Nemlig400 g40,00 kr100,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Gestus Focaccia Kyl.Urter hos MENY koster 34.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 458 dage. Gennemsnitsprisen for Gestus Focaccia Kyl.Urter hos MENY er 32.21 kr og varierer fra 31.95 kr til 34.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 458 dage har Goma registreret prisdata for Gestus Focaccia Kyl.Urter hos MENY i 161 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 35% af tiden. Ud af de 161 prisregistreringer har Gestus Focaccia Kyl.Urter aldrig været markeret som tilbud hos MENY.
Gestus Focaccia Kyl.Urter kan købes hos MENY til 35 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 26 alternativer tilgængelige på tværs af 9 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.