
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi262 kcalFedt7 gSukker0 gProtein8 g
| Energi | 1.097 kJ / 262 kcal |
|---|---|
| Fedt | 7 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1,2 g |
| Kulhydrat | 38,6 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Kostfibre | 1 g |
| Protein | 8 g |
| Salt | 1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 25,3%
- Kulhydrat
- 61,9%
- Protein
- 12,8%
IngredienserVis mereVis mindre
Melblanding (HVEDEMEL, HVEDEGLUTEN, melbehandlingsmiddel (enzym)), vand, olivenolie, salt med jod, gær.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Focaccia · Nemlig400 g40,00 kr100,00 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Focaccia øko · Bilka500 g15,00 kr30,00 kr/kg
- FOCACCIA · REMA 1000300 g16,00 kr53,33 kr/kg
- Focaccia m. oliven · Bilka280 g18,00 kr64,29 kr/kg
- Surdejs focaccia · Netto250 g19,95 kr79,80 kr/kg
- Focaccia m. rosmarin og havsalt · Bilka450 g20,00 kr44,44 kr/kg
- Focaccia m. rosmarin og havsalt · Føtex450 g20,00 kr44,44 kr/kg
- Bakersfield focaccia havsalt/rosmar 280g · Netto280 g20,25 kr72,32 kr/kg
- Bakersfield focaccia m. oliven 280g · Netto280 g20,25 kr72,32 kr/kg
- Focaccine m. rosmarin · Nemlig200 g21,25 kr106,25 kr/kg
- Focaccine m. olivenolie · Nemlig200 g21,25 kr106,25 kr/kg
- Focaccia m. oliven · Føtex280 g21,95 kr78,39 kr/kg
- Surdejs focaccia · Bilka250 g25,25 kr101,00 kr/kg
- Surdejs focaccia · Føtex250 g26,25 kr105,00 kr/kg
- Focaccia øko. · Nemlig500 g27,25 kr54,50 kr/kg
- ØKO IRMA FOCACCIA 285 G · Kvickly285 g29,00 kr101,75 kr/kg
- ØKO IRMA FOCACCIA 285 G · SuperBrugsen285 g29,00 kr101,75 kr/kg
- Focaccia gourmet m. oliven, Deli Drengene · Wolt Market100 g31,50 kr315,00 kr/kg
- Mini foccacia · Nemlig180 g31,84 kr176,89 kr/kg
- Focaccia glutenfri · Bilka170 g34,95 kr205,59 kr/kg
- Focaccia glutenfri · Føtex170 g34,95 kr205,59 kr/kg
- Gestus Focaccia Kyl.Urter · MENY235 g34,95 kr148,72 kr/kg
- Focaccia øko. · Nemlig285 g34,95 kr122,63 kr/kg
- Il F. Focaccia Øko · MENY285 stk39,95 kr0,14 kr/stk
- Focacciabrød · Nemlig340 g47,25 kr138,97 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Focaccia hos Nemlig koster 40.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 11. marts 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 205 dage. Gennemsnitsprisen for Focaccia hos Nemlig er 39.72 kr og varierer fra 32.00 kr til 40.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 205 dage har Goma registreret prisdata for Focaccia hos Nemlig i 202 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 202 prisregistreringer har Focaccia været markeret som tilbud 7 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 3% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 205 dage kan vi se følgende mønstre: Focaccia har været på tilbud hos Nemlig i september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Focaccia er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 12 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig.