Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi45 kcal
| Energi | 188 kJ / 45 kcal |
|---|
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, HVEDEMAL, BYGMALT, blodappelsin (koncentrat), humle og gær.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Bloody Weizen · Netto0.44 l20,00 kr45,45 kr/liter
- Bloody Weizen · Bilka0.44 l24,95 kr56,70 kr/liter
- Bloody Weizen · Føtex0.44 l24,95 kr56,70 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- 1866 Blanche · Føtex0.44 l7,00 kr15,91 kr/liter
- ROYAL BLANCHE 4,6% · REMA 100033 cl7,14 kr21,64 kr/liter
- Royal Blanche · Bilka0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Royal Blanche · Føtex0.33 l7,75 kr23,48 kr/liter
- PERLENBACHER Hvedeøl · Lidl500 ml7,95 kr15,90 kr/liter
- KAISERDOM HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 4,7% · Kvickly50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- 1866 Blanche · Netto0.44 l8,00 kr18,18 kr/liter
- KAISERDOM HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 4,7% · SuperBrugsen50 cl8,00 kr16,00 kr/liter
- 1866 Blanche · Bilka0.44 l9,00 kr20,45 kr/liter
- 1664 BLANC 33 CL FL 5% · Brugsen33 cl10,00 kr30,30 kr/liter
- Blanche · Bilka0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- Blanche · Føtex0.5 l12,00 kr24,00 kr/liter
- 1664 5% · REMA 100033 cl14,00 kr42,42 kr/liter
- Blanc · Bilka0.33 l14,00 kr42,42 kr/liter
- PAULANER HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 5,5% · Kvickly50 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- PAULANER HEFE-WEISSBIER 50 CL DS 5,5% · SuperBrugsen50 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- Hefe-Weissbier · Bilka0.5 l15,00 kr30,00 kr/liter
- Blanc · Føtex0.33 l15,00 kr45,45 kr/liter
- WEISSBIER 5,4% · REMA 100050 cl15,41 kr30,82 kr/liter
- Hefe-Weissbier · Føtex0.5 l16,95 kr33,90 kr/liter
- Paulaner Weissbier (dåse) · Nemlig0.5 l17,95 kr35,90 kr/liter
- WEISSBIER 5,3% · REMA 100050 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- Erdinger Weissbier · Bilka0.5 l18,00 kr36,00 kr/liter
- Weissbier Naturtrüb 5,5%, Paulaner · Wolt Market500 ml18,95 kr37,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Bloody Weizen hos Bilka koster 24.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 16. marts 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 564 dage. Gennemsnitsprisen for Bloody Weizen hos Bilka er 24.95 kr og varierer fra 24.95 kr til 24.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 564 dage har Goma registreret prisdata for Bloody Weizen hos Bilka i 514 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 91% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Bloody Weizen været markeret som tilbud 19 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 5% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 564 dage kan vi se følgende mønstre: Bloody Weizen har været på tilbud hos Bilka i maj, juni og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 11 dage. Der går typisk 164 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 119 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.