Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi480 kcalFedt51 gSukker4,3 gProtein0,5 g
| Energi | 2.010 kJ / 480 kcal |
|---|---|
| Fedt | 51 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 3,6 g |
| Kulhydrat | 6,8 g |
| - heraf sukkerarter | 4,3 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,8 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 94%
- Kulhydrat
- 5,6%
- Protein
- 0,4%
IngredienserVis mereVis mindre
Rapsolie (50%), vand, glukosefruktosesirup, eddike, ÆGGEBLOMME (3,3%) (af ÆG fra fritgående høns) modificeret majsstivelse, salt (0,7%), surhedsregulerende middel (E296, E330), SENNEPSPULVER, konserveringsmiddel (E202, E211), stabilisator (E415, E412), farvestof (E160a), antioxidant (E385).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Salatmayonnaise · Bilka210 g23,10 kr110,00 kr/kg
- Salatmayonnaise · Føtex210 g23,10 kr110,00 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- BÄHNCKE KLASSISK MAYONNAISE 250 G · 365discount250 g10,00 kr40,00 kr/kg
- Mayonnaise, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex230 g12,00 kr52,17 kr/kg
- MAYONNAISE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- SALAT MAYONNAISE FAST FOOD BÄHNCKE · 365discount380 g15,00 kr39,47 kr/kg
- Graasten Mayonnaise · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- ÆGTE MAYONNAISE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Ægte mayonnaise · Netto230 g16,95 kr73,70 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka230 g17,00 kr73,91 kr/kg
- Mayonnaise, Graasten · Wolt Market150 g17,50 kr116,67 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise m. citron og sort peber · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Salatmayonnaise · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Salatmayonnaise hos Bilka koster 23.10 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. marts 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 554 dage. Gennemsnitsprisen for Salatmayonnaise hos Bilka er 18.85 kr og varierer fra 14.00 kr til 23.10 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 554 dage har Goma registreret prisdata for Salatmayonnaise hos Bilka i 505 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 91% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Salatmayonnaise været markeret som tilbud 33 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 9% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 554 dage kan vi se følgende mønstre: Salatmayonnaise har været på tilbud hos Bilka i marts, april og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 12 dage. Der går typisk 65 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 174 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.