Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi124 kcalFedt2,1 gSukker21 gProtein2,2 g
| Energi | 519 kJ / 124 kcal |
|---|---|
| Fedt | 2,1 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,2 g |
| Kulhydrat | 22 g |
| - heraf sukkerarter | 21 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 2,2 g |
| Salt | 1,5 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 16,3%
- Kulhydrat
- 76,1%
- Protein
- 7,6%
IngredienserVis mereVis mindre
Råsyltede grøntsager (EU/ikke-EU) (blomkål, agurk, løg, gulerod, porrer), SENNEPSSAUCE (EU/ikke-EU) (eddike, vand, sukker, SENNEPSMEL, HVEDEMEL, salt, farvestof (beta-caroten), krydderier).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Remouladepuré · Bilka320 g44,95 kr140,47 kr/kg
- Remouladepuré · Føtex320 g44,95 kr140,47 kr/kg
- Remouladepure · Nemlig320 g47,25 kr147,66 kr/kg
- Piccalilly · MENY320 g51,95 kr162,34 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Remoulade, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- REMOULADE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Remoulade · Bilka400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Remoulade · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Remoulade · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Remoulade · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Remoulade · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Remoulade · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Remoulade · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Graasten Remoulade · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GS REMOULADE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- Bhncke Remoulade · MENY380 g16,00 kr42,11 kr/kg
- GS REMOULADE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- ORIGINAL REMOULADE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Remoulade · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- REMOULADE · REMA 1000230 g17,12 kr74,43 kr/kg
- Remoulade · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Remoulade · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Remoulade, Graasten · Wolt Market150 g17,95 kr119,67 kr/kg
- Remoulade · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
- Grov Remoulade · Bilka250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Grov Remoulade · Føtex250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Remoulade (grov) · Nemlig250 g18,95 kr75,80 kr/kg
- Remoulade øko. · Nemlig260 g19,35 kr74,42 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Remouladepuré hos Bilka koster 44.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 15. april 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 535 dage. Gennemsnitsprisen for Remouladepuré hos Bilka er 41.20 kr og varierer fra 36.95 kr til 54.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 535 dage har Goma registreret prisdata for Remouladepuré hos Bilka i 534 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Remouladepuré aldrig været markeret som tilbud hos Bilka.
Remouladepuré kan købes hos Bilka til 45 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 63 alternativer tilgængelige på tværs af 12 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.