Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi39 kcal
| Energi | 160 kJ / 39 kcal |
|---|
IngredienserVis mereVis mindre
Vand, BYGMALT, BYG og humle.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Tuborg Classic · Føtex4.95 l72,00 kr14,55 kr/liter
- Tuborg Clas 4,6% 15-pak Ds · Spar495 cl75,00 kr15,15 kr/liter
- TUBORG CLASSIC 15X33 CL DS 4,6% · Brugsen495 cl79,00 kr15,96 kr/liter
- TUBORG CLASSIC 15X33 CL DS 4,6% · 365discount495 cl82,00 kr16,57 kr/liter
- Tuborg Classic · Bilka4.95 l99,00 kr20,00 kr/liter
- Tuborg Clas 4,6% 15-pak Ds · MENY495 cl105,00 kr21,21 kr/liter
- Tuborg Classic 4,6% 15-pak dåse · Wolt Market4.95 l129,50 kr26,16 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Harboe Classic · Bilka0.33 l4,52 kr13,70 kr/liter
- Harboe Classic · Netto0.33 l4,52 kr13,70 kr/liter
- Tuborg Classic 4,6% · Min Købmand33 l4,67 kr0,14 kr/liter
- Harboe Classic · Føtex0.33 l4,95 kr15,00 kr/liter
- Royal Classic · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Bilka0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Føtex0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Netto0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Tuborg Classic · Netto0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Tuborg Classic · Bilka0.33 l8,00 kr24,24 kr/liter
- Tuborg Classic · Føtex0.33 l8,00 kr24,24 kr/liter
- Thy Classic · Føtex0.33 l8,75 kr26,52 kr/liter
- Harboe Classic 33 Cl · Spar33 cl8,95 kr27,12 kr/liter
- Tub. Classic 6-pak Hi-cone · MENY33 cl9,95 kr30,15 kr/liter
- Slts · Min Købmand10,00 kr
- Royal Classic 33 Dåse · MENY33 cl11,95 kr36,21 kr/liter
- Royal Classic · Netto0.568 l12,00 kr21,13 kr/liter
- Tuborg Classic 33 Cl · Spar33 cl15,00 kr45,45 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Bilka0.5 l15,50 kr31,00 kr/liter
- Tuborg Classic · Bilka0.5 l15,50 kr31,00 kr/liter
- Tuborg Classic · Netto0.5 l15,50 kr31,00 kr/liter
- Tuborg Classic · Føtex0.5 l17,00 kr34,00 kr/liter
- ØKO SVANEKE CLASSIC 50 CL FL 4,6% · SuperBrugsen50 cl18,00 kr36,00 kr/liter
- Royal Classic · Bilka0.5 l18,25 kr36,50 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Tuborg Classic hos Bilka koster 99.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. februar 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 241 dage. Gennemsnitsprisen for Tuborg Classic hos Bilka er 92.39 kr og varierer fra 69.00 kr til 109.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 241 dage har Goma registreret prisdata for Tuborg Classic hos Bilka i 246 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 246 prisregistreringer har Tuborg Classic været markeret som tilbud 166 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 67% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 241 dage kan vi se følgende mønstre: Tuborg Classic har været på tilbud hos Bilka i februar, marts, april, maj, juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 9 dage. Der går typisk 5 dage mellem hver tilbudsperiode. Tuborg Classic er ofte på tilbud (67% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 6 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.