
Spar
Carlsberg Denmark
Tuborg Clas 4,6% 15-pak Ds
495 cl
Tilbuddet udløber i dag
15,15 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi160 kJ
| Energi | 160 kJ |
|---|
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Vand, BYGMALT, BYG og humle.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Tuborg Classic · Føtex4.95 l72,00 kr14,55 kr/liter
- Tuborg Clas 4,6% 15-pak Ds · Spar495 cl75,00 kr15,15 kr/liter
- TUBORG CLASSIC 15X33 CL DS 4,6% · Brugsen495 cl79,00 kr15,96 kr/liter
- TUBORG CLASSIC 15X33 CL DS 4,6% · 365discount495 cl82,00 kr16,57 kr/liter
- Tuborg Classic · Bilka4.95 l99,00 kr20,00 kr/liter
- Tuborg Clas 4,6% 15-pak Ds · MENY495 cl105,00 kr21,21 kr/liter
- Tuborg Classic 4,6% 15-pak dåse · Wolt Market4.95 l129,50 kr26,16 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- Harboe Classic · Bilka0.33 l4,52 kr13,70 kr/liter
- Harboe Classic · Netto0.33 l4,52 kr13,70 kr/liter
- Tuborg Classic 4,6% · Min Købmand33 l4,67 kr0,14 kr/liter
- Harboe Classic · Føtex0.33 l4,95 kr15,00 kr/liter
- TUBORG 4,6% · REMA 100033 cl5,00 kr15,15 kr/liter
- TUBORG CLASSIC 4,6% · REMA 100033 cl6,50 kr19,70 kr/liter
- TUBORG CLASSIC 4,6% · REMA 100033 cl7,00 kr21,21 kr/liter
- Royal Classic · Føtex0.33 l7,25 kr21,97 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Bilka0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Føtex0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Netto0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Tuborg Classic · Netto0.33 l7,50 kr22,73 kr/liter
- Tuborg Classic · Bilka0.33 l8,00 kr24,24 kr/liter
- Tuborg Classic · Føtex0.33 l8,00 kr24,24 kr/liter
- Thy Classic · Føtex0.33 l8,75 kr26,52 kr/liter
- Harboe Classic 33 Cl · Spar33 cl8,95 kr27,12 kr/liter
- Tub. Classic 6-pak Hi-cone · MENY33 cl9,95 kr30,15 kr/liter
- Slts · Min Købmand10,00 kr
- Royal Classic 33 Dåse · MENY33 cl11,95 kr36,21 kr/liter
- Royal Classic · Netto0.568 l12,00 kr21,13 kr/liter
- Tuborg Classic 33 Cl · Spar33 cl15,00 kr45,45 kr/liter
- TUBORG CLASSIC 4,6% · REMA 100050 cl15,50 kr31,00 kr/liter
- TUBORG CLASSIC 4,6% · REMA 100050 cl15,50 kr31,00 kr/liter
- Tuborg Classic øko · Bilka0.5 l15,50 kr31,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Tuborg Clas 4,6% 15-pak Ds hos Spar koster typisk 119.95 kr, men er lige nu på tilbud til 75.00 kr, hvilket giver en besparelse på 37%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 9. marts 2026 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 206 dage. Gennemsnitsprisen for Tuborg Clas 4,6% 15-pak Ds hos Spar er 103.25 kr og varierer fra 72.00 kr til 119.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 206 dage har Goma registreret prisdata for Tuborg Clas 4,6% 15-pak Ds hos Spar i 205 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 205 prisregistreringer har Tuborg Clas 4,6% 15-pak Ds været markeret som tilbud 101 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 49% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 206 dage kan vi se følgende mønstre: Tuborg Clas 4,6% 15-pak Ds har været på tilbud hos Spar i marts, april, maj, juni, juli, august og september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 7 dage og forventes at slutte om 0 dage (torsdag). Der går typisk 9 dage mellem hver tilbudsperiode. Tuborg Clas 4,6% 15-pak Ds er ofte på tilbud (49% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.