Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi682 kcalFedt75 gSukker1,3 gProtein1 g
| Energi | 2.852 kJ / 682 kcal |
|---|---|
| Fedt | 75 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 5,8 g |
| Kulhydrat | 1,3 g |
| - heraf sukkerarter | 1,3 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 1,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 98,7%
- Kulhydrat
- 0,8%
- Protein
- 0,6%
IngredienserVis mereVis mindre
Rapsolie, ÆG/EGG¹ og ÆGGEBLOMME/EGGEPLOMME¹ 7,9 %, vand, eddike, sukker, salt, citronsaft-/sitronjuicekonsentrat, aromaer, antioxidant (E385), paprikaekstrakt. ¹Fra fritgående høns/Fra frittgående høner.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Hellmann's Real Mayonnaise · MENY250 ml20,00 kr80,00 kr/liter
- Hellmann's Real Mayonnaise · Spar250 ml20,00 kr80,00 kr/liter
- Mayonnaise · Bilka250 ml24,95 kr99,80 kr/liter
- Mayonnaise · Føtex250 ml24,95 kr99,80 kr/liter
- Mayonnaise, Hellmann's · Wolt Market250 ml33,95 kr135,80 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- BÄHNCKE KLASSISK MAYONNAISE 250 G · 365discount250 g10,00 kr40,00 kr/kg
- Mayonnaise, First Price · Wolt Market400 g11,95 kr29,87 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex230 g12,00 kr52,17 kr/kg
- MAYONNAISE · REMA 1000400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · MENY400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig400 g12,12 kr30,30 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Min Købmand400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Netto400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Fp Mayonnaise · Spar400 g12,25 kr30,63 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex400 g13,00 kr32,50 kr/kg
- SALAT MAYONNAISE FAST FOOD BÄHNCKE · 365discount380 g15,00 kr39,47 kr/kg
- Graasten Mayonnaise · Spar375 g15,00 kr40,00 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · Kvickly375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- GRAASTEN MAYONNAISE I FLASKE 375 G · SuperBrugsen375 g16,00 kr42,67 kr/kg
- ÆGTE MAYONNAISE · REMA 1000150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Mayonnaise · Nemlig150 g16,14 kr107,60 kr/kg
- Ægte mayonnaise · Netto230 g16,95 kr73,70 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka230 g17,00 kr73,91 kr/kg
- Mayonnaise, Graasten · Wolt Market150 g17,50 kr116,67 kr/kg
- Mayonnaise · Bilka150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Mayonnaise · Føtex150 g17,75 kr118,33 kr/kg
- Seriously Good Mayonnaise m. citron og sort peber · Bilka220 ml18,00 kr81,82 kr/liter
- Salatmayonnaise · Bilka380 g18,00 kr47,37 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Mayonnaise hos Bilka koster 24.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 16. marts 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 564 dage. Gennemsnitsprisen for Mayonnaise hos Bilka er 25.81 kr og varierer fra 15.00 kr til 34.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 564 dage har Goma registreret prisdata for Mayonnaise hos Bilka i 535 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 95% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Mayonnaise været markeret som tilbud 79 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 22% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 564 dage kan vi se følgende mønstre: Mayonnaise har været på tilbud hos Bilka i januar, februar, marts, april, juni, juli, august og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 10 dage. Der går typisk 30 dage mellem hver tilbudsperiode. Mayonnaise er ofte på tilbud (22% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 35 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.