Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi139 kcalFedt9,5 gSukker0 gProtein12,3 g
| Energi | 580 kJ / 139 kcal |
|---|---|
| Fedt | 9,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,7 g |
| Kulhydrat | 1,1 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 12,3 g |
| Salt | 0,3 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 61,5%
- Kulhydrat
- 3,2%
- Protein
- 35,4%
IngredienserVis mereVis mindre
SkalÆG
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Skrabeæg S/M · Bilka15 stk45,25 kr3,02 kr/stk
- SKRABEÆG · REMA 100015 stk45,25 kr3,02 kr/stk
- Skrabeæg S/M · Føtex15 stk45,25 kr3,02 kr/stk
- Skrabeæg str. M/L · Nemlig15 stk45,25 kr3,02 kr/stk
- Skrabeæg S/M · Netto15 stk45,25 kr3,02 kr/stk
Lignende varer og andre varianter
- Skrabeæg L/XL · Bilka4 stk15,95 kr3,99 kr/stk
- Barkholt Skrabeæg M/L · MENY6 stk18,00 kr3,00 kr/stk
- Skrabeæg 10 stk. M/L, Gestus · Wolt Market10 stk22,00 kr2,20 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Netto8 stk24,00 kr3,00 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Bilka6 stk27,15 kr4,52 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Føtex6 stk27,15 kr4,52 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Netto6 stk27,15 kr4,52 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Bilka8 stk29,55 kr3,69 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Føtex8 stk29,55 kr3,69 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Netto8 stk29,55 kr3,69 kr/stk
- Danæg Skrabeæg M/L 15 St · Løvbjerg15 pcs29,99 kr2,00 kr/stk
- SKRABEÆG · REMA 100010 stk31,95 kr3,20 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Bilka10 stk31,95 kr3,20 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Føtex10 stk31,95 kr3,20 kr/stk
- Gestus Skrabeæg M/L · MENY10 stk31,95 kr3,20 kr/stk
- Gestus Skrabeæg M/L · Min Købmand10 stk31,95 kr3,20 kr/stk
- Skrabeæg str. M/L · Nemlig10 stk31,95 kr3,20 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Netto10 stk31,95 kr3,20 kr/stk
- Skrabe Æg 10 Stk · Spar10 stk31,95 kr3,20 kr/stk
- LIVSKRAFT SKRABEÆG · REMA 10008 stk34,55 kr4,32 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Bilka8 stk34,55 kr4,32 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Føtex8 stk36,95 kr4,62 kr/stk
- Skrabeæg L · Bilka20 stk64,25 kr3,21 kr/stk
- Skrabeæg M · Bilka30 stk76,25 kr2,54 kr/stk
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Skrabeæg S/M hos Bilka koster 45.25 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 15. april 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 534 dage. Gennemsnitsprisen for Skrabeæg S/M hos Bilka er 39.91 kr og varierer fra 20.00 kr til 45.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 534 dage har Goma registreret prisdata for Skrabeæg S/M hos Bilka i 527 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Skrabeæg S/M været markeret som tilbud 8 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 2% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 534 dage kan vi se følgende mønstre: Skrabeæg S/M har været på tilbud hos Bilka i marts og april. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 9 dage. Skrabeæg S/M er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 180 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka.