
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi144 kcalFedt9,9 gSukker0,5 gProtein13 g
| Energi | 601 kJ / 144 kcal |
|---|---|
| Fedt | 9,9 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,6 g |
| Kulhydrat | 0,8 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 0,4 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 61,7%
- Kulhydrat
- 2,2%
- Protein
- 36%
IngredienserVis mereVis mindre
SKRABEÆG
Allergener
Æg
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Skrabeæg 10 stk. M/L, Gestus · Wolt Market10 stk22,00 kr2,20 kr/stk
- Skrabe Æg 10 Stk · Spar10 stk31,95 kr3,20 kr/stk
- SKRABEÆG · REMA 100010 stk31,95 kr3,20 kr/stk
- Gestus Skrabeæg M/L · MENY10 stk31,95 kr3,20 kr/stk
- Gestus Skrabeæg M/L · Min Købmand10 stk31,95 kr3,20 kr/stk
- Skrabeæg str. M/L · Nemlig10 stk31,95 kr3,20 kr/stk
Lignende varer og andre varianter
- Skrabeæg L/XL · Bilka4 stk15,95 kr3,99 kr/stk
- Barkholt Skrabeæg M/L · MENY6 stk18,00 kr3,00 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Netto8 stk24,00 kr3,00 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Bilka6 stk27,15 kr4,52 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Føtex6 stk27,15 kr4,52 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Netto6 stk27,15 kr4,52 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Bilka8 stk29,55 kr3,69 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Føtex8 stk29,55 kr3,69 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Netto8 stk29,55 kr3,69 kr/stk
- Danæg Skrabeæg M/L 15 St · Løvbjerg15 pcs29,99 kr2,00 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Bilka10 stk31,95 kr3,20 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Føtex10 stk31,95 kr3,20 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Netto10 stk31,95 kr3,20 kr/stk
- LIVSKRAFT SKRABEÆG · REMA 10008 stk34,55 kr4,32 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Bilka8 stk34,55 kr4,32 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Føtex8 stk36,95 kr4,62 kr/stk
- SKRABEÆG · REMA 100015 stk45,25 kr3,02 kr/stk
- Skrabeæg S/M · Bilka15 stk45,25 kr3,02 kr/stk
- Skrabeæg S/M · Føtex15 stk45,25 kr3,02 kr/stk
- Skrabeæg str. M/L · Nemlig15 stk45,25 kr3,02 kr/stk
- Skrabeæg S/M · Netto15 stk45,25 kr3,02 kr/stk
- Skrabeæg L · Bilka20 stk64,25 kr3,21 kr/stk
- Skrabeæg M · Bilka30 stk76,25 kr2,54 kr/stk
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Skrabe Æg 10 Stk hos Spar koster 31.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (30. september), hvilket dækker over en periode på 455 dage. Gennemsnitsprisen for Skrabe Æg 10 Stk hos Spar er 28.30 kr og varierer fra 15.00 kr til 31.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 455 dage har Goma registreret prisdata for Skrabe Æg 10 Stk hos Spar i 453 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Skrabe Æg 10 Stk været markeret som tilbud 45 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 12% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 455 dage kan vi se følgende mønstre: Skrabe Æg 10 Stk har været på tilbud hos Spar i januar, februar, marts, april, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 28 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 179 dage siden varen sidst var på tilbud hos Spar, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.