Netto
Dava
Skrabeæg M/L
6 stk
4,53 kr/stk
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi139 kcalFedt9,5 gSukker0 gProtein12,3 g
| Energi | 580 kJ / 139 kcal |
|---|---|
| Fedt | 9,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,7 g |
| Kulhydrat | 1,1 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 12,3 g |
| Salt | 0,3 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 61,5%
- Kulhydrat
- 3,2%
- Protein
- 35,4%
IngredienserVis mereVis mindre
ÆG
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Barkholt Skrabeæg M/L · MENY6 stk18,00 kr3,00 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Netto6 stk27,15 kr4,52 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Bilka6 stk27,15 kr4,52 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Føtex6 stk27,15 kr4,52 kr/stk
Lignende varer og andre varianter
- Skrabeæg L/XL · Bilka4 stk15,95 kr3,99 kr/stk
- Skrabeæg 10 stk. M/L, Gestus · Wolt Market10 stk22,00 kr2,20 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Netto8 stk24,00 kr3,00 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Bilka8 stk29,55 kr3,69 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Føtex8 stk29,55 kr3,69 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Netto8 stk29,55 kr3,69 kr/stk
- Danæg Skrabeæg M/L 15 St · Løvbjerg15 pcs29,99 kr2,00 kr/stk
- SKRABEÆG · REMA 100010 stk31,95 kr3,20 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Bilka10 stk31,95 kr3,20 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Føtex10 stk31,95 kr3,20 kr/stk
- Gestus Skrabeæg M/L · MENY10 stk31,95 kr3,20 kr/stk
- Gestus Skrabeæg M/L · Min Købmand10 stk31,95 kr3,20 kr/stk
- Skrabeæg str. M/L · Nemlig10 stk31,95 kr3,20 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Netto10 stk31,95 kr3,20 kr/stk
- Skrabe Æg 10 Stk · Spar10 stk31,95 kr3,20 kr/stk
- LIVSKRAFT SKRABEÆG · REMA 10008 stk34,55 kr4,32 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Bilka8 stk34,55 kr4,32 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Føtex8 stk36,95 kr4,62 kr/stk
- SKRABEÆG · REMA 100015 stk45,25 kr3,02 kr/stk
- Skrabeæg S/M · Bilka15 stk45,25 kr3,02 kr/stk
- Skrabeæg S/M · Føtex15 stk45,25 kr3,02 kr/stk
- Skrabeæg str. M/L · Nemlig15 stk45,25 kr3,02 kr/stk
- Skrabeæg S/M · Netto15 stk45,25 kr3,02 kr/stk
- Skrabeæg L · Bilka20 stk64,25 kr3,21 kr/stk
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Skrabeæg M/L hos Netto koster 27.15 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 4. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 515 dage. Gennemsnitsprisen for Skrabeæg M/L hos Netto er 23.42 kr og varierer fra 12.25 kr til 27.15 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 515 dage har Goma registreret prisdata for Skrabeæg M/L hos Netto i 513 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Skrabeæg M/L været markeret som tilbud 63 dage hos Netto, hvilket betyder, at varen er på tilbud 17% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 515 dage kan vi se følgende mønstre: Skrabeæg M/L har været på tilbud hos Netto i januar, februar, april, juni, juli, august, september og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 33 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 13 dage siden varen sidst var på tilbud hos Netto, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.