
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi144 kcalFedt9,9 gSukker0,5 gProtein13 g
| Energi | 601 kJ / 144 kcal |
|---|---|
| Fedt | 9,9 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 2,6 g |
| Kulhydrat | 0,8 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 0,4 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 61,7%
- Kulhydrat
- 2,2%
- Protein
- 36%
IngredienserVis mereVis mindre
SKRABEÆG Allergener EU(2003/89/EC) Indeholder: Æg Fri for: Glutenholdigt korn, Krebsdyr, Fisk, Jordnødder/peanuts, Soja, Mælk, Nødder, Selleri, Sennep, Sesamfrø, Svovldioxid og sulfitter, Lupin, Bløddyr
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Skrabeæg 10 stk. M/L, Gestus · Wolt Market10 stk22,00 kr2,20 kr/stk
- Gestus Skrabeæg M/L · MENY10 stk31,95 kr3,20 kr/stk
- SKRABEÆG · REMA 100010 stk31,95 kr3,20 kr/stk
- Gestus Skrabeæg M/L · Min Købmand10 stk31,95 kr3,20 kr/stk
- Skrabe Æg 10 Stk · Spar10 stk31,95 kr3,20 kr/stk
Lignende varer og andre varianter
- Skrabeæg L/XL · Bilka4 stk15,95 kr3,99 kr/stk
- Barkholt Skrabeæg M/L · MENY6 stk18,00 kr3,00 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Netto8 stk24,00 kr3,00 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Bilka6 stk27,15 kr4,52 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Føtex6 stk27,15 kr4,52 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Netto6 stk27,15 kr4,52 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Bilka8 stk29,55 kr3,69 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Føtex8 stk29,55 kr3,69 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Netto8 stk29,55 kr3,69 kr/stk
- Danæg Skrabeæg M/L 15 St · Løvbjerg15 pcs29,99 kr2,00 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Bilka10 stk31,95 kr3,20 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Føtex10 stk31,95 kr3,20 kr/stk
- Skrabeæg str. M/L · Nemlig10 stk31,95 kr3,20 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Netto10 stk31,95 kr3,20 kr/stk
- LIVSKRAFT SKRABEÆG · REMA 10008 stk34,55 kr4,32 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Bilka8 stk34,55 kr4,32 kr/stk
- Skrabeæg M/L · Føtex8 stk36,95 kr4,62 kr/stk
- SKRABEÆG · REMA 100015 stk45,25 kr3,02 kr/stk
- Skrabeæg S/M · Bilka15 stk45,25 kr3,02 kr/stk
- Skrabeæg S/M · Føtex15 stk45,25 kr3,02 kr/stk
- Skrabeæg str. M/L · Nemlig15 stk45,25 kr3,02 kr/stk
- Skrabeæg S/M · Netto15 stk45,25 kr3,02 kr/stk
- Skrabeæg L · Bilka20 stk64,25 kr3,21 kr/stk
- Skrabeæg M · Bilka30 stk76,25 kr2,54 kr/stk
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Gestus Skrabeæg M/L hos MENY koster 31.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (30. september), hvilket dækker over en periode på 458 dage. Gennemsnitsprisen for Gestus Skrabeæg M/L hos MENY er 28.19 kr og varierer fra 15.00 kr til 31.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 458 dage har Goma registreret prisdata for Gestus Skrabeæg M/L hos MENY i 428 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 93% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Gestus Skrabeæg M/L været markeret som tilbud 149 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 41% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 458 dage kan vi se følgende mønstre: Gestus Skrabeæg M/L har været på tilbud hos MENY i januar, februar, marts, april, maj, september, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 33 dage. Der går typisk 21 dage mellem hver tilbudsperiode. Gestus Skrabeæg M/L er ofte på tilbud (41% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 152 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.