Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi30 kcalFedt0 gSukker6,4 gProtein0,5 g
| Energi | 126 kJ / 30 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 6,4 g |
| - heraf sukkerarter | 6,4 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 92,8%
- Protein
- 7,2%
IngredienserVis mereVis mindre
61% æblejuice fra koncentrat*, 34% ingefærsaft*,5% citronsaft fra koncentrat*.* = Økologisk.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Ingefærshot · Bilka0.5 l20,00 kr40,00 kr/liter
- Ingefærshot · Føtex0.5 l22,00 kr44,00 kr/liter
- Ingefærshot øko · Føtex0.5 l24,00 kr48,00 kr/liter
- Ingefærshot øko · Bilka0.5 l25,00 kr50,00 kr/liter
- Ingefærshot øko · Netto0.5 l25,00 kr50,00 kr/liter
- Ingefærshot · Nemlig0.5 l35,00 kr70,00 kr/liter
- Rynk Ingefær Shot 34% Læsk · MENY500 cl44,95 kr8,99 kr/liter
- Rynk Ingefær Shot 34% Læsk · Spar500 ml44,95 kr89,90 kr/liter
- Rynk Ingefær Shot 34% Læsk · Min Købmand500 cl45,95 kr9,19 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- INGEFÆRSHOT · REMA 100060 ml10,00 kr166,67 kr/liter
- Ingefærshot øko. 60 ml. Frankly Juice · Wolt Market60 ml13,95 kr232,50 kr/liter
- Funktionel shot m. kiwi, ingefær og æblecidereddike · Bilka80 ml14,95 kr186,88 kr/liter
- Funktionel shot m. kiwi, ingefær og æblecidereddike · Føtex80 ml14,95 kr186,88 kr/liter
- Ingefærshot øko. · Nemlig0.06 l15,01 kr250,17 kr/liter
- Ingefærshot · Nemlig0.08 l15,75 kr196,88 kr/liter
- Ingefærshot m. æble & citron øko. Duice · Wolt Market60 ml19,95 kr332,50 kr/liter
- Ingefærshot m. tranebær · Bilka0.5 l20,00 kr40,00 kr/liter
- INGEFÆRSHOT · REMA 1000340 ml21,95 kr64,56 kr/liter
- Ingefærshot m. æble, guava, dragefrugt og chili · Føtex450 ml22,00 kr48,89 kr/liter
- Ingefærshot m. tranebær · Føtex0.5 l22,00 kr44,00 kr/liter
- Ingefærshot m. æble, guava, dragefrugt og chili · Netto450 ml22,00 kr48,89 kr/liter
- Godmorgen Ingefær Shot · Løvbjerg450 ml24,99 kr55,53 kr/liter
- Ingefærshot m. æble, guava, dragefrugt og chili · Bilka450 ml25,00 kr55,56 kr/liter
- Ingefærshot m. granatæble · Bilka0.5 l25,00 kr50,00 kr/liter
- Ingefærshot m. granatæble · Føtex0.5 l25,00 kr50,00 kr/liter
- Gb Ingefær Saft Øko · MENY250 ml27,95 kr111,80 kr/liter
- Ingefærshot øko. · Nemlig0.34 l31,60 kr92,94 kr/liter
- Ingefærshot øko · Bilka400 ml31,95 kr79,88 kr/liter
- Ingefærshot øko · Føtex400 ml31,95 kr79,88 kr/liter
- Ingefærshot · Nemlig0.4 l34,75 kr86,88 kr/liter
- Ingefærshot øko. 340 ml. Frankly Juice · Wolt Market340 ml40,95 kr120,44 kr/liter
- Rynkeby Ingef/traneb Shot · MENY500 cl44,95 kr8,99 kr/liter
- Ingefærshot m. æble & citron 500 ml øko. Duice · Wolt Market500 ml50,95 kr101,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Ingefærshot øko hos Bilka koster 25.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 26. marts 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 555 dage. Gennemsnitsprisen for Ingefærshot øko hos Bilka er 25.42 kr og varierer fra 20.00 kr til 27.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 555 dage har Goma registreret prisdata for Ingefærshot øko hos Bilka i 535 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 96% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Ingefærshot øko aldrig været markeret som tilbud hos Bilka.
Ingefærshot øko kan købes hos Bilka til 25 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 32 alternativer tilgængelige på tværs af 10 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.