
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi33 kcalFedt0 gSukker6,6 gProtein0 g
| Energi | 140 kJ / 33 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 7,5 g |
| - heraf sukkerarter | 6,6 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Æblejuice*, ingefærjuice (34%), citronjuice* og vitamin C. *Fra koncentrat. Pasteuriseret.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Ingefærshot · Bilka0.5 l20,00 kr40,00 kr/liter
- Ingefærshot · Føtex0.5 l22,00 kr44,00 kr/liter
- Ingefærshot øko · Føtex0.5 l24,00 kr48,00 kr/liter
- Ingefærshot øko · Bilka0.5 l25,00 kr50,00 kr/liter
- Ingefærshot øko · Netto0.5 l25,00 kr50,00 kr/liter
- Ingefærshot · Nemlig0.5 l35,00 kr70,00 kr/liter
- Rynk Ingefær Shot 34% Læsk · MENY500 cl44,95 kr8,99 kr/liter
- Rynk Ingefær Shot 34% Læsk · Spar500 ml44,95 kr89,90 kr/liter
- Rynk Ingefær Shot 34% Læsk · Min Købmand500 cl45,95 kr9,19 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- INGEFÆRSHOT · REMA 100060 ml10,00 kr166,67 kr/liter
- Ingefærshot øko. 60 ml. Frankly Juice · Wolt Market60 ml13,95 kr232,50 kr/liter
- Funktionel shot m. kiwi, ingefær og æblecidereddike · Bilka80 ml14,95 kr186,88 kr/liter
- Funktionel shot m. kiwi, ingefær og æblecidereddike · Føtex80 ml14,95 kr186,88 kr/liter
- Ingefærshot øko. · Nemlig0.06 l15,01 kr250,17 kr/liter
- Ingefærshot · Nemlig0.08 l15,75 kr196,88 kr/liter
- Ingefærshot m. æble & citron øko. Duice · Wolt Market60 ml19,95 kr332,50 kr/liter
- Ingefærshot m. tranebær · Bilka0.5 l20,00 kr40,00 kr/liter
- INGEFÆRSHOT · REMA 1000340 ml21,95 kr64,56 kr/liter
- Ingefærshot m. æble, guava, dragefrugt og chili · Føtex450 ml22,00 kr48,89 kr/liter
- Ingefærshot m. tranebær · Føtex0.5 l22,00 kr44,00 kr/liter
- Ingefærshot m. æble, guava, dragefrugt og chili · Netto450 ml22,00 kr48,89 kr/liter
- Godmorgen Ingefær Shot · Løvbjerg450 ml24,99 kr55,53 kr/liter
- Ingefærshot m. æble, guava, dragefrugt og chili · Bilka450 ml25,00 kr55,56 kr/liter
- Ingefærshot m. granatæble · Bilka0.5 l25,00 kr50,00 kr/liter
- Ingefærshot m. granatæble · Føtex0.5 l25,00 kr50,00 kr/liter
- Gb Ingefær Saft Øko · MENY250 ml27,95 kr111,80 kr/liter
- Ingefærshot øko. · Nemlig0.34 l31,60 kr92,94 kr/liter
- Ingefærshot øko · Bilka400 ml31,95 kr79,88 kr/liter
- Ingefærshot øko · Føtex400 ml31,95 kr79,88 kr/liter
- Ingefærshot · Nemlig0.4 l34,75 kr86,88 kr/liter
- Ingefærshot øko. 340 ml. Frankly Juice · Wolt Market340 ml40,95 kr120,44 kr/liter
- Rynkeby Ingef/traneb Shot · MENY500 cl44,95 kr8,99 kr/liter
- Ingefærshot m. æble & citron 500 ml øko. Duice · Wolt Market500 ml50,95 kr101,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Rynk Ingefær Shot 34% Læsk hos MENY koster 44.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 30. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 459 dage. Gennemsnitsprisen for Rynk Ingefær Shot 34% Læsk hos MENY er 43.97 kr og varierer fra 19.95 kr til 49.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 459 dage har Goma registreret prisdata for Rynk Ingefær Shot 34% Læsk hos MENY i 352 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 77% af tiden. Ud af de 352 prisregistreringer har Rynk Ingefær Shot 34% Læsk været markeret som tilbud 18 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 5% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 459 dage kan vi se følgende mønstre: Rynk Ingefær Shot 34% Læsk har været på tilbud hos MENY i september og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 177 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 23 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY, hvilket betyder, at der nok vil gå lidt tid før, varen kommer på tilbud igen.