
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi33 kcalFedt0 gSukker6,6 gProtein0 g
| Energi | 140 kJ / 33 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 7,5 g |
| - heraf sukkerarter | 6,6 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 0%
- Kulhydrat
- 100%
- Protein
- 0%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: Æblejuice*, ingefærjuice (34%), citronjuice* og vitamin C. *Fra koncentrat. Pasteuriseret.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Ingefærshot · Bilka0.5 l20,00 kr40,00 kr/liter
- Ingefærshot · Føtex0.5 l22,00 kr44,00 kr/liter
- Ingefærshot øko · Føtex0.5 l24,00 kr48,00 kr/liter
- Ingefærshot øko · Bilka0.5 l25,00 kr50,00 kr/liter
- Ingefærshot øko · Netto0.5 l25,00 kr50,00 kr/liter
- Ingefærshot · Nemlig0.5 l35,00 kr70,00 kr/liter
- Rynk Ingefær Shot 34% Læsk · Spar500 ml44,95 kr89,90 kr/liter
- Rynk Ingefær Shot 34% Læsk · MENY500 cl44,95 kr8,99 kr/liter
- Rynk Ingefær Shot 34% Læsk · Min Købmand500 cl45,95 kr9,19 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- INGEFÆRSHOT · REMA 100060 ml10,00 kr166,67 kr/liter
- Ingefærshot øko. 60 ml. Frankly Juice · Wolt Market60 ml13,95 kr232,50 kr/liter
- Funktionel shot m. kiwi, ingefær og æblecidereddike · Bilka80 ml14,95 kr186,88 kr/liter
- Funktionel shot m. kiwi, ingefær og æblecidereddike · Føtex80 ml14,95 kr186,88 kr/liter
- Ingefærshot øko. · Nemlig0.06 l15,01 kr250,17 kr/liter
- Ingefærshot · Nemlig0.08 l15,75 kr196,88 kr/liter
- Ingefærshot m. æble & citron øko. Duice · Wolt Market60 ml19,95 kr332,50 kr/liter
- Ingefærshot m. tranebær · Bilka0.5 l20,00 kr40,00 kr/liter
- INGEFÆRSHOT · REMA 1000340 ml21,95 kr64,56 kr/liter
- Ingefærshot m. æble, guava, dragefrugt og chili · Føtex450 ml22,00 kr48,89 kr/liter
- Ingefærshot m. tranebær · Føtex0.5 l22,00 kr44,00 kr/liter
- Ingefærshot m. æble, guava, dragefrugt og chili · Netto450 ml22,00 kr48,89 kr/liter
- Godmorgen Ingefær Shot · Løvbjerg450 ml24,99 kr55,53 kr/liter
- Ingefærshot m. æble, guava, dragefrugt og chili · Bilka450 ml25,00 kr55,56 kr/liter
- Ingefærshot m. granatæble · Bilka0.5 l25,00 kr50,00 kr/liter
- Ingefærshot m. granatæble · Føtex0.5 l25,00 kr50,00 kr/liter
- Gb Ingefær Saft Øko · MENY250 ml27,95 kr111,80 kr/liter
- Ingefærshot øko. · Nemlig0.34 l31,60 kr92,94 kr/liter
- Ingefærshot øko · Bilka400 ml31,95 kr79,88 kr/liter
- Ingefærshot øko · Føtex400 ml31,95 kr79,88 kr/liter
- Ingefærshot · Nemlig0.4 l34,75 kr86,88 kr/liter
- Ingefærshot øko. 340 ml. Frankly Juice · Wolt Market340 ml40,95 kr120,44 kr/liter
- Rynkeby Ingef/traneb Shot · MENY500 cl44,95 kr8,99 kr/liter
- Ingefærshot m. æble & citron 500 ml øko. Duice · Wolt Market500 ml50,95 kr101,90 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Rynk Ingefær Shot 34% Læsk hos Spar koster 44.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 456 dage. Gennemsnitsprisen for Rynk Ingefær Shot 34% Læsk hos Spar er 39.55 kr og varierer fra 29.95 kr til 44.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 456 dage har Goma registreret prisdata for Rynk Ingefær Shot 34% Læsk hos Spar i 230 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 50% af tiden. Ud af de 230 prisregistreringer har Rynk Ingefær Shot 34% Læsk været markeret som tilbud 12 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 5% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 456 dage kan vi se følgende mønstre: Rynk Ingefær Shot 34% Læsk har været på tilbud hos Spar i december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 15 dage. Det er 280 dage siden varen sidst var på tilbud hos Spar.