Føtex
Mammen
Ost i skiver 45+
140 g
121,43 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi321 kcalFedt25 gSukker0,5 gProtein24 g
| Energi | 1.333 kJ / 321 kcal |
|---|---|
| Fedt | 25 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 16 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 24 g |
| Salt | 1,6 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 69,7%
- Kulhydrat
- 0,6%
- Protein
- 29,7%
IngredienserVis mereVis mindre
Pasteuriseret MÆLK, salt, MÆLKESYREKULTUR, mikrobiel osteløbe.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Ost i skiver 45+ · Føtex140 g17,00 kr121,43 kr/kg
- Ost i skiver 45+ · Bilka140 g19,95 kr142,50 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Them Revet Ost 45+ Øko · Spar140 g14,00 kr100,00 kr/kg
- Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ · Føtex240 g18,00 kr75,00 kr/kg
- Svensø ost i skiver 45+ · Føtex150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- Vestbo ost i skiver mild 45+ · Føtex150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ · Føtex150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- VESTBO OST · REMA 1000150 g21,95 kr146,33 kr/kg
- Klovborg Skiveost M 45+ · MENY240 g22,00 kr91,67 kr/kg
- Klovborg Skiveost 45+ Ml · Min Købmand240 g22,00 kr91,67 kr/kg
- Klovborg Skiveost 45+ Xl · Min Købmand200 g22,00 kr110,00 kr/kg
- Them Revet Ost 45+ Øko · MENY22,95 kr
- Fp Skiveost 45+ml 300 G · MENY300 g22,95 kr76,50 kr/kg
- Fp Skiveost 45+M 300 G · MENY300 g22,95 kr76,50 kr/kg
- Ost i skiver 45+ mellemlagret, First Price · Wolt Market300 g22,95 kr76,50 kr/kg
- Ost i skiver ML øko. · Nemlig200 g23,96 kr119,80 kr/kg
- Vestbo ost i skiver mild 45+ · Bilka150 g24,08 kr160,53 kr/kg
- Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ · Bilka150 g24,08 kr160,53 kr/kg
- Svensø ost i skiver, Arla Klovborg · Wolt Market150 g24,38 kr162,53 kr/kg
- Ost i skiver Danbo 45+ mellemlagret, Arla Klovborg · Wolt Market150 g24,38 kr162,53 kr/kg
- Vestbo ost i skiver, Arla Klovborg · Wolt Market150 g24,71 kr164,73 kr/kg
- Klovborg Svensøe Skive 45+ · MENY150 g24,95 kr166,33 kr/kg
- Klovborg Skiveost 45+ Ml · MENY150 g24,95 kr166,33 kr/kg
- Klovborg Vestbo Skiver 45+ · MENY150 g24,95 kr166,33 kr/kg
- Fp Skiveost 45+ Ml · Min Købmand300 g24,95 kr83,17 kr/kg
- Fp Skiveost 45+ml 300 G · Spar300 g24,95 kr83,17 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Ost i skiver 45+ hos Føtex koster 17.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (30. september), hvilket dækker over en periode på 516 dage. Gennemsnitsprisen for Ost i skiver 45+ hos Føtex er 18.57 kr og varierer fra 16.00 kr til 19.95 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 516 dage har Goma registreret prisdata for Ost i skiver 45+ hos Føtex i 512 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 99% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Ost i skiver 45+ været markeret som tilbud 12 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 3% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 516 dage kan vi se følgende mønstre: Ost i skiver 45+ har været på tilbud hos Føtex i marts og oktober. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Der går typisk 156 dage mellem hver tilbudsperiode. Ost i skiver 45+ er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 196 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.