Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi332 kcalFedt26 gSukker0,5 gProtein23 g
| Energi | 1.380 kJ / 332 kcal |
|---|---|
| Fedt | 26 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 17 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 23 g |
| Salt | 1,7 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 71,3%
- Kulhydrat
- 0,6%
- Protein
- 28%
IngredienserVis mereVis mindre
Pasteuriseret MÆLK, salt, MÆLKESYREKULTUR, OSTELØBE (mikrobiel).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ · Føtex150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ · Bilka150 g24,08 kr160,53 kr/kg
- Klovborg Skiveost 45+ Ml · MENY150 g24,95 kr166,33 kr/kg
- Klovborg Skiveost 45+ Ml · Spar150 g25,95 kr173,00 kr/kg
- Ost i skiver Danbo 45+ mellemlagret, Arla Klovborg · Wolt Market150 g32,50 kr216,67 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Them Revet Ost 45+ Øko · Spar140 g14,00 kr100,00 kr/kg
- Ost i skiver 45+ · Føtex140 g17,00 kr121,43 kr/kg
- Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ · Føtex240 g18,00 kr75,00 kr/kg
- Ost i skiver 45+ · Bilka140 g19,95 kr142,50 kr/kg
- COOP ML 45+ DANBO SKIVEOST 25% · 365discount300 g20,00 kr66,67 kr/kg
- Svensø ost i skiver 45+ · Føtex150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- Vestbo ost i skiver mild 45+ · Føtex150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- VESTBO OST · REMA 1000150 g21,95 kr146,33 kr/kg
- Klovborg Skiveost M 45+ · MENY240 g22,00 kr91,67 kr/kg
- Klovborg Skiveost 45+ Ml · Min Købmand240 g22,00 kr91,67 kr/kg
- Klovborg Skiveost 45+ M · Min Købmand240 g22,00 kr91,67 kr/kg
- Klovborg Skiveost 45+ Xl · Min Købmand200 g22,00 kr110,00 kr/kg
- Them Revet Ost 45+ Øko · MENY22,95 kr
- Fp Skiveost 45+ml 300 G · MENY300 g22,95 kr76,50 kr/kg
- Fp Skiveost 45+M 300 G · MENY300 g22,95 kr76,50 kr/kg
- Ost i skiver 45+ mellemlagret, First Price · Wolt Market300 g22,95 kr76,50 kr/kg
- Ost i skiver ML øko. · Nemlig200 g23,96 kr119,80 kr/kg
- Vestbo ost i skiver mild 45+ · Bilka150 g24,08 kr160,53 kr/kg
- Klovborg Svensøe Skive 45+ · MENY150 g24,95 kr166,33 kr/kg
- Klovborg Vestbo Skiver 45+ · MENY150 g24,95 kr166,33 kr/kg
- Fp Skiveost 45+ Ml · Min Købmand300 g24,95 kr83,17 kr/kg
- Fp Skiveost 45+ml 300 G · Spar300 g24,95 kr83,17 kr/kg
- Ost i skiver · Nemlig150 g25,50 kr170,00 kr/kg
- Ost i skiver · Nemlig150 g25,50 kr170,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ hos Bilka koster 24.08 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 19. september 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (1. oktober), hvilket dækker over en periode på 378 dage. Gennemsnitsprisen for Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ hos Bilka er 22.63 kr og varierer fra 15.00 kr til 25.08 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 378 dage har Goma registreret prisdata for Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ hos Bilka i 378 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ været markeret som tilbud 32 dage hos Bilka, hvilket betyder, at varen er på tilbud 9% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 378 dage kan vi se følgende mønstre: Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ har været på tilbud hos Bilka i februar, marts, maj, juni og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 12 dage. Der går typisk 76 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 120 dage siden varen sidst var på tilbud hos Bilka, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.