
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi325 kcalFedt25 gSukker0,5 gProtein24 g
| Energi | 1.352 kJ / 325 kcal |
|---|---|
| Fedt | 25 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 16 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 24 g |
| Salt | 1,6 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 69,7%
- Kulhydrat
- 0,6%
- Protein
- 29,7%
IngredienserVis mereVis mindre
Ingredienser: 98% pasteuriseret MÆLK, salt, MÆLKESYREKULTUR, osteløbe (mikrobiel). Allergener EU(2003/89/EC) Indeholder: Mælk Fri for: Glutenholdigt korn, Krebsdyr, Æg, Fisk, Jordnødder/peanuts, Soja, Nødder, Selleri, Sennep, Sesamfrø, Svovldioxid og sulfitter, Lupin, Bløddyr, UN
Allergener
Mælk
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Fp Skiveost 45+M 300 G · MENY300 g22,95 kr76,50 kr/kg
- Fp Skiveost 45+ml 300 G · MENY300 g22,95 kr76,50 kr/kg
- Ost i skiver 45+ mellemlagret, First Price · Wolt Market300 g22,95 kr76,50 kr/kg
- Fp Skiveost 45+ Ml · Min Købmand300 g24,95 kr83,17 kr/kg
- Fp Skiveost 45+ml 300 G · Spar300 g24,95 kr83,17 kr/kg
- Fp Skiveost 45+ M · Min Købmand300 g31,00 kr103,33 kr/kg
- Fp Skiveost 45+M 300 G · Spar300 g31,00 kr103,33 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Them Revet Ost 45+ Øko · Spar140 g14,00 kr100,00 kr/kg
- Ost i skiver 45+ · Føtex140 g17,00 kr121,43 kr/kg
- Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ · Føtex240 g18,00 kr75,00 kr/kg
- Ost i skiver 45+ · Bilka140 g19,95 kr142,50 kr/kg
- Svensø ost i skiver 45+ · Føtex150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- Vestbo ost i skiver mild 45+ · Føtex150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ · Føtex150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- VESTBO OST · REMA 1000150 g21,95 kr146,33 kr/kg
- Klovborg Skiveost M 45+ · MENY240 g22,00 kr91,67 kr/kg
- Klovborg Skiveost 45+ Ml · Min Købmand240 g22,00 kr91,67 kr/kg
- Klovborg Skiveost 45+ Xl · Min Købmand200 g22,00 kr110,00 kr/kg
- Them Revet Ost 45+ Øko · MENY22,95 kr
- Ost i skiver ML øko. · Nemlig200 g23,96 kr119,80 kr/kg
- Vestbo ost i skiver mild 45+ · Bilka150 g24,08 kr160,53 kr/kg
- Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ · Bilka150 g24,08 kr160,53 kr/kg
- Svensø ost i skiver, Arla Klovborg · Wolt Market150 g24,38 kr162,53 kr/kg
- Ost i skiver Danbo 45+ mellemlagret, Arla Klovborg · Wolt Market150 g24,38 kr162,53 kr/kg
- Vestbo ost i skiver, Arla Klovborg · Wolt Market150 g24,71 kr164,73 kr/kg
- Klovborg Svensøe Skive 45+ · MENY150 g24,95 kr166,33 kr/kg
- Klovborg Skiveost 45+ Ml · MENY150 g24,95 kr166,33 kr/kg
- Klovborg Vestbo Skiver 45+ · MENY150 g24,95 kr166,33 kr/kg
- Ost i skiver · Nemlig150 g25,50 kr170,00 kr/kg
- Ost i skiver · Nemlig150 g25,50 kr170,00 kr/kg
- Ost i skiver ML · Nemlig150 g25,50 kr170,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Fp Skiveost 45+M 300 G hos MENY koster 22.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (30. september), hvilket dækker over en periode på 455 dage. Gennemsnitsprisen for Fp Skiveost 45+M 300 G hos MENY er 31.55 kr og varierer fra 22.95 kr til 34.07 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 455 dage har Goma registreret prisdata for Fp Skiveost 45+M 300 G hos MENY i 409 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 90% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Fp Skiveost 45+M 300 G aldrig været markeret som tilbud hos MENY.
Fp Skiveost 45+M 300 G kan købes hos MENY til 23 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 126 alternativer tilgængelige på tværs af 12 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.