Føtex
Arla Klovborg
Danbo ost i skiver mellemlagret 45+
240 g
Tilbuddet udløber 8 oktober
75,00 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi332 kcalFedt26 gSukker0,5 gProtein23 g
| Energi | 1.380 kJ / 332 kcal |
|---|---|
| Fedt | 26 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 17 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 23 g |
| Salt | 1,7 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 71,3%
- Kulhydrat
- 0,6%
- Protein
- 28%
IngredienserVis mereVis mindre
Pasteuriseret MÆLK, salt, OSTELØBE (mikrobiel), MÆLKESYREKULTUR.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ · Føtex240 g18,00 kr75,00 kr/kg
- Ost i skiver ML 45+ · Nemlig240 g19,00 kr79,17 kr/kg
- Ost i skiver mild 45+ · Nemlig240 g19,00 kr79,17 kr/kg
- Klovborg Skiveost Ml 45+ · MENY240 g22,00 kr91,67 kr/kg
- Klovborg Skiveost 45+ Ml · Min Købmand240 g22,00 kr91,67 kr/kg
- KLOVBORG 45+ · REMA 1000240 g26,95 kr112,29 kr/kg
- Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ · Netto240 g26,95 kr112,29 kr/kg
- Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ · Bilka240 g30,95 kr128,96 kr/kg
- Danbo ost i skiver 45+ mellemlagret, Arla Klovborg · Wolt Market240 g33,95 kr141,46 kr/kg
- Klovborg Skiveost Ml 45+ · Spar240 g44,95 kr187,29 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Them Revet Ost 45+ Øko · Spar140 g14,00 kr100,00 kr/kg
- Ost i skiver 45+ · Føtex140 g17,00 kr121,43 kr/kg
- Ost i skiver 45+ · Bilka140 g19,95 kr142,50 kr/kg
- Svensø ost i skiver 45+ · Føtex150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- Vestbo ost i skiver mild 45+ · Føtex150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ · Føtex150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- VESTBO OST · REMA 1000150 g21,95 kr146,33 kr/kg
- Klovborg Skiveost M 45+ · MENY240 g22,00 kr91,67 kr/kg
- Klovborg Skiveost 45+ Xl · Min Købmand200 g22,00 kr110,00 kr/kg
- Them Revet Ost 45+ Øko · MENY22,95 kr
- Fp Skiveost 45+ml 300 G · MENY300 g22,95 kr76,50 kr/kg
- Fp Skiveost 45+M 300 G · MENY300 g22,95 kr76,50 kr/kg
- Ost i skiver 45+ mellemlagret, First Price · Wolt Market300 g22,95 kr76,50 kr/kg
- Ost i skiver ML øko. · Nemlig200 g23,96 kr119,80 kr/kg
- Vestbo ost i skiver mild 45+ · Bilka150 g24,08 kr160,53 kr/kg
- Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ · Bilka150 g24,08 kr160,53 kr/kg
- Svensø ost i skiver, Arla Klovborg · Wolt Market150 g24,38 kr162,53 kr/kg
- Ost i skiver Danbo 45+ mellemlagret, Arla Klovborg · Wolt Market150 g24,38 kr162,53 kr/kg
- Vestbo ost i skiver, Arla Klovborg · Wolt Market150 g24,71 kr164,73 kr/kg
- Klovborg Svensøe Skive 45+ · MENY150 g24,95 kr166,33 kr/kg
- Klovborg Skiveost 45+ Ml · MENY150 g24,95 kr166,33 kr/kg
- Klovborg Vestbo Skiver 45+ · MENY150 g24,95 kr166,33 kr/kg
- Fp Skiveost 45+ Ml · Min Købmand300 g24,95 kr83,17 kr/kg
- Fp Skiveost 45+ml 300 G · Spar300 g24,95 kr83,17 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ hos Føtex koster typisk 33.95 kr, men er lige nu på tilbud til 18.00 kr, hvilket giver en besparelse på 47%. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra i dag (30. september), hvilket dækker over en periode på 516 dage. Gennemsnitsprisen for Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ hos Føtex er 28.49 kr og varierer fra 18.00 kr til 36.15 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 516 dage har Goma registreret prisdata for Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ hos Føtex i 515 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ været markeret som tilbud 157 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 43% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 516 dage kan vi se følgende mønstre: Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ har været på tilbud hos Føtex i januar, februar, marts, april, maj, juni, juli, august, september, oktober, november og december. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 14 dage. Det nuværende tilbud har været gældende i 6 dage og forventes at slutte om 1 dag (torsdag). Der går typisk 20 dage mellem hver tilbudsperiode. Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ er ofte på tilbud (43% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt.