
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi335 kcalFedt25 gSukker0 gProtein25 g
| Energi | 335 kcal |
|---|---|
| Fedt | 25 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 16 g |
| Kulhydrat | 3 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 25 g |
| Salt | 1,8 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 66,8%
- Kulhydrat
- 3,6%
- Protein
- 29,7%
IngredienserVis mereVis mindre
INGREDIENSER: Pasteuriseret økologisk MÆLK, kartoffelmel (tilsættes under rivningen, så osten ikke klumper sammen), salt, syrningskultur, mikrobiel osteløbe.
Allergener
Mælk
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Them Revet Ost 45+ Øko · Spar140 g14,00 kr100,00 kr/kg
- Them Revet Ost 45+ Øko · MENY22,95 kr
- CHRISTIANSHEDE ML 45+ · REMA 1000400 g54,95 kr137,38 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Ost i skiver 45+ · Føtex140 g17,00 kr121,43 kr/kg
- Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ · Føtex240 g18,00 kr75,00 kr/kg
- Ost i skiver 45+ · Bilka140 g19,95 kr142,50 kr/kg
- Svensø ost i skiver 45+ · Føtex150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- Vestbo ost i skiver mild 45+ · Føtex150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ · Føtex150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- VESTBO OST · REMA 1000150 g21,95 kr146,33 kr/kg
- Klovborg Skiveost M 45+ · MENY240 g22,00 kr91,67 kr/kg
- Klovborg Skiveost 45+ Ml · Min Købmand240 g22,00 kr91,67 kr/kg
- Klovborg Skiveost 45+ Xl · Min Købmand200 g22,00 kr110,00 kr/kg
- Fp Skiveost 45+ml 300 G · MENY300 g22,95 kr76,50 kr/kg
- Fp Skiveost 45+M 300 G · MENY300 g22,95 kr76,50 kr/kg
- Ost i skiver 45+ mellemlagret, First Price · Wolt Market300 g22,95 kr76,50 kr/kg
- Ost i skiver ML øko. · Nemlig200 g23,96 kr119,80 kr/kg
- Vestbo ost i skiver mild 45+ · Bilka150 g24,08 kr160,53 kr/kg
- Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ · Bilka150 g24,08 kr160,53 kr/kg
- Svensø ost i skiver, Arla Klovborg · Wolt Market150 g24,38 kr162,53 kr/kg
- Ost i skiver Danbo 45+ mellemlagret, Arla Klovborg · Wolt Market150 g24,38 kr162,53 kr/kg
- Vestbo ost i skiver, Arla Klovborg · Wolt Market150 g24,71 kr164,73 kr/kg
- Klovborg Svensøe Skive 45+ · MENY150 g24,95 kr166,33 kr/kg
- Klovborg Skiveost 45+ Ml · MENY150 g24,95 kr166,33 kr/kg
- Klovborg Vestbo Skiver 45+ · MENY150 g24,95 kr166,33 kr/kg
- Fp Skiveost 45+ Ml · Min Købmand300 g24,95 kr83,17 kr/kg
- Fp Skiveost 45+ml 300 G · Spar300 g24,95 kr83,17 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Them Revet Ost 45+ Øko hos MENY koster 22.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 11. september 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (30. september), hvilket dækker over en periode på 20 dage. Gennemsnitsprisen for Them Revet Ost 45+ Øko hos MENY er 19.68 kr og varierer fra 14.00 kr til 26.50 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 20 dage har Goma registreret prisdata for Them Revet Ost 45+ Øko hos MENY i 17 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 85% af tiden. Ud af de 17 prisregistreringer har Them Revet Ost 45+ Øko været markeret som tilbud 7 dage hos MENY, hvilket betyder, at varen er på tilbud 41% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 20 dage kan vi se følgende mønstre: Them Revet Ost 45+ Øko har været på tilbud hos MENY i september. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Them Revet Ost 45+ Øko er ofte på tilbud (41% af tiden), så det kan betale sig at vente på næste tilbud, hvis du ikke har travlt. Det er 14 dage siden varen sidst var på tilbud hos MENY.