Føtex
Arla Klovborg
Danbo ost i skiver mellemlagret 45+
150 g
133,33 kr/kg
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 gVis mereVis mindreEnergi332 kcalFedt26 gSukker0,5 gProtein23 g
| Energi | 1.380 kJ / 332 kcal |
|---|---|
| Fedt | 26 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 17 g |
| Kulhydrat | 0,5 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 23 g |
| Salt | 1,7 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 71,3%
- Kulhydrat
- 0,6%
- Protein
- 28%
IngredienserVis mereVis mindre
Pasteuriseret MÆLK, salt, MÆLKESYREKULTUR, OSTELØBE (mikrobiel).
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ · Føtex150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ · Bilka150 g24,08 kr160,53 kr/kg
- Ost i skiver Danbo 45+ mellemlagret, Arla Klovborg · Wolt Market150 g24,38 kr162,53 kr/kg
- Klovborg Skiveost 45+ Ml · MENY150 g24,95 kr166,33 kr/kg
- Klovborg Skiveost 45+ Ml · Spar150 g25,95 kr173,00 kr/kg
Lignende varer og andre varianter
- Them Revet Ost 45+ Øko · Spar140 g14,00 kr100,00 kr/kg
- Ost i skiver 45+ · Føtex140 g17,00 kr121,43 kr/kg
- Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ · Føtex240 g18,00 kr75,00 kr/kg
- Ost i skiver 45+ · Bilka140 g19,95 kr142,50 kr/kg
- Svensø ost i skiver 45+ · Føtex150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- Vestbo ost i skiver mild 45+ · Føtex150 g20,00 kr133,33 kr/kg
- VESTBO OST · REMA 1000150 g21,95 kr146,33 kr/kg
- Klovborg Skiveost M 45+ · MENY240 g22,00 kr91,67 kr/kg
- Klovborg Skiveost 45+ Ml · Min Købmand240 g22,00 kr91,67 kr/kg
- Klovborg Skiveost 45+ Xl · Min Købmand200 g22,00 kr110,00 kr/kg
- Them Revet Ost 45+ Øko · MENY22,95 kr
- Fp Skiveost 45+ml 300 G · MENY300 g22,95 kr76,50 kr/kg
- Fp Skiveost 45+M 300 G · MENY300 g22,95 kr76,50 kr/kg
- Ost i skiver 45+ mellemlagret, First Price · Wolt Market300 g22,95 kr76,50 kr/kg
- Ost i skiver ML øko. · Nemlig200 g23,96 kr119,80 kr/kg
- Vestbo ost i skiver mild 45+ · Bilka150 g24,08 kr160,53 kr/kg
- Svensø ost i skiver, Arla Klovborg · Wolt Market150 g24,38 kr162,53 kr/kg
- Vestbo ost i skiver, Arla Klovborg · Wolt Market150 g24,71 kr164,73 kr/kg
- Klovborg Svensøe Skive 45+ · MENY150 g24,95 kr166,33 kr/kg
- Klovborg Vestbo Skiver 45+ · MENY150 g24,95 kr166,33 kr/kg
- Fp Skiveost 45+ Ml · Min Købmand300 g24,95 kr83,17 kr/kg
- Fp Skiveost 45+ml 300 G · Spar300 g24,95 kr83,17 kr/kg
- Ost i skiver · Nemlig150 g25,50 kr170,00 kr/kg
- Ost i skiver · Nemlig150 g25,50 kr170,00 kr/kg
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ hos Føtex koster 20.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 24. marts 2026 og den seneste pris registreret er fra i dag (30. september), hvilket dækker over en periode på 191 dage. Gennemsnitsprisen for Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ hos Føtex er 23.52 kr og varierer fra 20.00 kr til 24.08 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 191 dage har Goma registreret prisdata for Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ hos Føtex i 191 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 100% af tiden. Ud af de 191 prisregistreringer har Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ aldrig været markeret som tilbud hos Føtex.
Danbo ost i skiver mellemlagret 45+ kan købes hos Føtex til 20 kr, men i oversigten ovenover på denne side finder du 126 alternativer tilgængelige på tværs af 12 butikker. Det er altid en god ide at sammenligne prisen på varen hos flere butikker inden køb for at opnå den bedste pris, også selvom varen er på tilbud, da andre butikker kan have en endnu bedre pris.