Føtex
Cocio
Kakaomælk 1% fedt
0.25 l
32,00 kr/liter
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi47 kcalFedt1 gSukker5 gProtein3,9 g
| Energi | 197 kJ / 47 kcal |
|---|---|
| Fedt | 1 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,7 g |
| Kulhydrat | 5,2 g |
| - heraf sukkerarter | 5 g |
| Protein | 3,9 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 19,8%
- Kulhydrat
- 45,8%
- Protein
- 34,4%
IngredienserVis mereVis mindre
MÆLK (98,5%) med 0,7% mælkefedt, kakao¹ (1,5%), naturlig aroma, sødestof: acesulfamkalium. ¹Rainforest Alliance-certified.
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- COCIO DELIGHT 25 CL · 365discount25 cl7,00 kr28,00 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Føtex0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Bilka0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Cocio Delight Uts · MENY250 ml12,95 kr51,80 kr/liter
- Cocio Delight Uts · Min Købmand25 cl14,95 kr59,80 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- KAKAOMÆLK · REMA 100020 cl3,33 kr16,65 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Spar200 ml3,40 kr17,00 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Min Købmand4,95 kr
- Cocio Delight Uts · Løvbjerg250 ml5,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% (dåse), Matilde · Løvbjerg250 ml5,00 kr20,00 kr/liter
- COCIO CLASSIC 25 CL · 365discount25 cl7,00 kr28,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Bilka0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Føtex0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Matilde Milkshake Cacao · Spar200 ml9,00 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaoskummetmælk · Min Købmand9,25 kr
- Gestus Kakaomælk · MENY1 l9,95 kr9,95 kr/liter
- Kakaomælk · Nemlig1 l9,95 kr9,95 kr/liter
- COOP KAKAO MÆLKEDRIK · 365discount1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- MATILDE KAKAOSKUMMETMÆLK 0,5% · Brugsen1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- KAKAOMÆLK · REMA 1000250 ml10,09 kr40,36 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% fedt · Bilka250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% fedt · Føtex250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% Pl · MENY250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% Pl · Spar250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Spar1 l11,95 kr11,95 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- Mørk kakaomælk 1,6% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- KAKAOMÆLK · REMA 1000330 ml12,14 kr36,79 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kakaomælk 1% fedt hos Føtex koster 8.00 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 13. maj 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 506 dage. Gennemsnitsprisen for Kakaomælk 1% fedt hos Føtex er 9.90 kr og varierer fra 7.00 kr til 12.00 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 506 dage har Goma registreret prisdata for Kakaomælk 1% fedt hos Føtex i 486 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 96% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Kakaomælk 1% fedt været markeret som tilbud 15 dage hos Føtex, hvilket betyder, at varen er på tilbud 4% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 506 dage kan vi se følgende mønstre: Kakaomælk 1% fedt har været på tilbud hos Føtex i marts og juni. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 8 dage. Der går typisk 78 dage mellem hver tilbudsperiode. Kakaomælk 1% fedt er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 98 dage siden varen sidst var på tilbud hos Føtex, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.