
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi55 kcalFedt0,5 gSukker9,4 gProtein3,5 g
| Energi | 232 kJ / 55 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 9,5 g |
| - heraf sukkerarter | 9,4 g |
| Protein | 3,5 g |
| Salt | 0,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 8%
- Kulhydrat
- 67,3%
- Protein
- 24,8%
IngredienserVis mereVis mindre
Kakao skummetmælk. Homogeniseret. UHT-behandlet. 84% SKUMMETMÆLK, valle (MÆLK), sukker, 1,2% fedtfattig kakaopulver*, salt, stabilisator (E407), aroma. *Rainforest Alliance Certified
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Kakaomælk · Nemlig1 l9,95 kr9,95 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- KAKAOMÆLK · REMA 100020 cl3,33 kr16,65 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Spar200 ml3,40 kr17,00 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Min Købmand4,95 kr
- Cocio Delight Uts · Løvbjerg250 ml5,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% (dåse), Matilde · Løvbjerg250 ml5,00 kr20,00 kr/liter
- COCIO DELIGHT 25 CL · 365discount25 cl7,00 kr28,00 kr/liter
- COCIO CLASSIC 25 CL · 365discount25 cl7,00 kr28,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Bilka0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Føtex0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Føtex0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Matilde Milkshake Cacao · Spar200 ml9,00 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaoskummetmælk · Min Købmand9,25 kr
- Gestus Kakaomælk · MENY1 l9,95 kr9,95 kr/liter
- COOP KAKAO MÆLKEDRIK · 365discount1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- MATILDE KAKAOSKUMMETMÆLK 0,5% · Brugsen1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- KAKAOMÆLK · REMA 1000250 ml10,09 kr40,36 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% fedt · Bilka250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% fedt · Føtex250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% Pl · MENY250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% Pl · Spar250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Spar1 l11,95 kr11,95 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- Mørk kakaomælk 1,6% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Kakaomælk hos Nemlig koster 9.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 21. juni 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 467 dage. Gennemsnitsprisen for Kakaomælk hos Nemlig er 13.48 kr og varierer fra 9.95 kr til 15.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 467 dage har Goma registreret prisdata for Kakaomælk hos Nemlig i 458 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 98% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Kakaomælk været markeret som tilbud 6 dage hos Nemlig, hvilket betyder, at varen er på tilbud 2% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 467 dage kan vi se følgende mønstre: Kakaomælk har været på tilbud hos Nemlig i februar. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 6 dage. Kakaomælk er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 229 dage siden varen sidst var på tilbud hos Nemlig.