
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi55 kcalFedt0,5 gSukker9,4 gProtein3,5 g
| Energi | 232 kJ / 55 kcal |
|---|---|
| Fedt | 0,5 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 9,5 g |
| - heraf sukkerarter | 9,4 g |
| Protein | 3,5 g |
| Salt | 0,2 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 8%
- Kulhydrat
- 67,3%
- Protein
- 24,8%
IngredienserVis mereVis mindre
84% skummetmælk, valle (mælk), sukker, 1,2% fedtfattig kakaopulver*, salt, stabilisator (E 407), aroma.
Allergener
Mælk
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- Gestus Kakaomælk · MENY1 l9,95 kr9,95 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Spar1 l11,95 kr11,95 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Min Købmand1 l20,23 kr20,23 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- KAKAOMÆLK · REMA 100020 cl3,33 kr16,65 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Spar200 ml3,40 kr17,00 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Min Købmand4,95 kr
- Cocio Delight Uts · Løvbjerg250 ml5,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% (dåse), Matilde · Løvbjerg250 ml5,00 kr20,00 kr/liter
- COCIO DELIGHT 25 CL · 365discount25 cl7,00 kr28,00 kr/liter
- COCIO CLASSIC 25 CL · 365discount25 cl7,00 kr28,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Bilka0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Føtex0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Føtex0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Matilde Milkshake Cacao · Spar200 ml9,00 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaoskummetmælk · Min Købmand9,25 kr
- Kakaomælk · Nemlig1 l9,95 kr9,95 kr/liter
- COOP KAKAO MÆLKEDRIK · 365discount1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- MATILDE KAKAOSKUMMETMÆLK 0,5% · Brugsen1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- KAKAOMÆLK · REMA 1000250 ml10,09 kr40,36 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% fedt · Bilka250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% fedt · Føtex250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% Pl · MENY250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% Pl · Spar250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- Mørk kakaomælk 1,6% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- KAKAOMÆLK · REMA 1000330 ml12,14 kr36,79 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
Gestus Kakaomælk hos Spar koster 11.95 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 3. juli 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 455 dage. Gennemsnitsprisen for Gestus Kakaomælk hos Spar er 13.91 kr og varierer fra 9.95 kr til 15.25 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 455 dage har Goma registreret prisdata for Gestus Kakaomælk hos Spar i 437 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 96% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har Gestus Kakaomælk været markeret som tilbud 20 dage hos Spar, hvilket betyder, at varen er på tilbud 5% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 455 dage kan vi se følgende mønstre: Gestus Kakaomælk har været på tilbud hos Spar i januar, september og november. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. Der går typisk 58 dage mellem hver tilbudsperiode. Det er 244 dage siden varen sidst var på tilbud hos Spar, hvilket betyder, at varen må forventes at komme på tilbud igen snart.