
Produktinformation
Næringsindholdpr. 100 mlVis mereVis mindreEnergi68 kcalFedt1,6 gSukker9,6 gProtein3,5 g
| Energi | 288 kJ / 68 kcal |
|---|---|
| Fedt | 1,6 g |
| - heraf mættede fedtsyrer | 1 g |
| Kulhydrat | 9,8 g |
| - heraf sukkerarter | 9,6 g |
| Kostfibre | 0,5 g |
| Protein | 3,5 g |
| Salt | 0,1 g |
Energifordeling
Beregnet fra fedt, kulhydrat og protein.
- Fedt
- 21,3%
- Kulhydrat
- 58%
- Protein
- 20,7%
IngredienserVis mereVis mindre
Dansk MÆLK 1,3% fedt, sukker, fedtfattig kakao¹. ¹Rainforrest Alliance certificeret
Andre butikker og varianter
Samme vare på tværs af butikker
- KAKAOMÆLK · REMA 1000250 ml10,09 kr40,36 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% fedt · Bilka250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% fedt · Føtex250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% Pl · MENY250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% Pl · Spar250 ml11,25 kr45,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% (dåse), Matilde · Wolt Market250 ml12,50 kr50,00 kr/liter
- Matilde Kakaomælk 1,5% · Min Købmand250 ml13,95 kr55,80 kr/liter
- Kakaomælk Premium 2,7% · Nemlig1 l34,82 kr34,82 kr/liter
Lignende varer og andre varianter
- KAKAOMÆLK · REMA 100020 cl3,33 kr16,65 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Spar200 ml3,40 kr17,00 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Min Købmand4,95 kr
- Cocio Delight Uts · Løvbjerg250 ml5,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 1,6% (dåse), Matilde · Løvbjerg250 ml5,00 kr20,00 kr/liter
- COCIO DELIGHT 25 CL · 365discount25 cl7,00 kr28,00 kr/liter
- COCIO CLASSIC 25 CL · 365discount25 cl7,00 kr28,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Bilka0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Føtex0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Føtex0.25 l8,00 kr32,00 kr/liter
- Matilde Milkshake Cacao · Spar200 ml9,00 kr45,00 kr/liter
- Matilde Kakaoskummetmælk · Min Købmand9,25 kr
- Gestus Kakaomælk · MENY1 l9,95 kr9,95 kr/liter
- Kakaomælk · Nemlig1 l9,95 kr9,95 kr/liter
- COOP KAKAO MÆLKEDRIK · 365discount1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- MATILDE KAKAOSKUMMETMÆLK 0,5% · Brugsen1 l10,00 kr10,00 kr/liter
- Gestus Kakaomælk · Spar1 l11,95 kr11,95 kr/liter
- Kakaomælk 1% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- Kakaomælk 2% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- Mørk kakaomælk 1,6% fedt · Føtex0.6 l12,00 kr20,00 kr/liter
- KAKAOMÆLK · REMA 1000330 ml12,14 kr36,79 kr/liter
- Kakaomælk 0,9% fedt · Bilka500 ml13,95 kr27,90 kr/liter
- KAKAOMÆLK · REMA 100050 cl14,00 kr28,00 kr/liter
- Cocio Classic · MENY250 ml14,95 kr59,80 kr/liter
Opskrifter med denne vare
Prisudvikling
Indsigter
KAKAOMÆLK hos REMA 1000 koster 10.09 kr. Den første pris registreret af Goma er fra d. 6. april 2025 og den seneste pris registreret er fra d. 30. september 2026, hvilket dækker over en periode på 543 dage. Gennemsnitsprisen for KAKAOMÆLK hos REMA 1000 er 9.91 kr og varierer fra 5.00 kr til 10.09 kr i pris. Hver nat gemmer Goma prisen for varen, hvis varen er tilgængelig i butikken. I perioden på 543 dage har Goma registreret prisdata for KAKAOMÆLK hos REMA 1000 i 509 dage i alt, hvilket betyder, at varen er tilgængelig 94% af tiden. Ud af de 365 prisregistreringer har KAKAOMÆLK været markeret som tilbud 7 dage hos REMA 1000, hvilket betyder, at varen er på tilbud 2% af tiden, som den er tilgængelig.
Baseret på Gomas prisdata fra de seneste 543 dage kan vi se følgende mønstre: KAKAOMÆLK har været på tilbud hos REMA 1000 i marts. Når varen kommer på tilbud, varer tilbuddet typisk omkring 7 dage. KAKAOMÆLK er sjældent på tilbud, så den nuværende pris er typisk for denne vare. Det er 187 dage siden varen sidst var på tilbud hos REMA 1000.